2023. május 29., hétfő
FONTOS

Riasztás a városházán

Polgári védelmi riasztási gyakorlatot tartottak kedd délután a gyulai városházán. A feladat ilyenkor az, hogy a polgári védelmi szervezetbe beosztott személyeket adategyeztetés céljából kiértesítik, illetve felkeresik. Erre valós helyzetben akkor kerülhet sor, ha olyan katasztrófa történik, amikor már nem elég a tűzoltóság és más szervezetek munkája.

{vsig}galeria/polgar-jeno{/vsig}

A megyei katasztrófavédelmi igazgatóság polgári védelmi felügyelője, Haskó György elmondta, Békés megyében eddig 71 településen 2300 ember riasztására került sor.

Mindez azt segíti elő, hogy a Gyulát jellemzően érintő természeti, vagy civilizációs káresemények során az állampolgárokból megalakított szervezetek is részt tudjanak venni a munkában.

Az egész megyére kiterjedő gyakorlatsorozat részeként Gyulán 33 alegységbe beosztva, 169 embert mozgósítottak.

Részletek a videóban.

Nézze meg ezt is:

Így rajtolt Gyulán a Háromváros Kerékpáros Fesztivál mezőnye

Békésről mintegy 90 fővel indult a mezőny, Gyulán 10 órakor rajtoltak a bringások, innen Békéscsaba, …