2021. július 25., vasárnap
FONTOS

Programajánló: február 13-26.

Február 13.

8:30 és 13:30 Selma Lagerlöf Nils
Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal
Helyszín: Művelődési Ház, színházterem

15:00 Az Év sportolója-Az Év embere díjátadó ünnepség
Helyszín: Gyula, Városháza díszterem

Február 14.

19:00 Móricz Zsigmond: Sári bíró. Népszínmű két részben
Rendező: Mikó István
Helyszín: Művelődési Ház, színházterem

Amatőr művészeti csoportok a Művelődési Házban

Február 13., hétfő

10:00-12:00 Érdekvédelmi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, fsz. 5.terem

14:00-16:00 Petőfi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, fsz. 102.terem

18:00-19:00 Zumba Fitness
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

20:00-22:00 Senior Társastánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 14., kedd

14:30-18:00 József Dezső Amatőr Szakkör
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 108.terem

17:30-20:00 Erkel Ferenc Vegyes Kar
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 101.terem

17:00-20:00 Székely Aladár Fotóklub összejövetele
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 105. terem

17:30-19:00 Jógatanfolyam
Helyszín: Művelődési Ház, 201. terem

16:00-19:30 Kezdő társastánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

19:30-21:00 Versenytánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 15., szerda

10:00-12:00 Érdekvédelmi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, fsz. 5.terem

14:00-16:30 Értelmiségi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 105. terem

16:00-18:00 Illés Panna Népdalkör
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 106. terem

17:00-19:00 Jógatanfolyam
Helyszín: Művelődési Ház, 201. terem

17:00-19:00 Rejtvényfejtő Klub
Helyszín: Művelődési Ház, 105.terem

18:00-19:00 Zumba Fitness
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 16., csütörtök

17:30-20:00 Erkel Ferenc Vegyes Kar
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 101.terem

17:00-19:00 Jógatanfolyam
Helyszín: Művelődési Ház, 201. terem

18:00-20:00 Agykontroll Klub
Helyszín: Művelődési Ház, I. em.108. terem

18:00-19:00 Kezdő társastánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

19:30-21:00 Versenytánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 17., péntek

16:30-20:30 Kerecsényi László Íjászegyesület
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Egyéb

Február 13-14-15.

8:00 Termékbemutató
Helyszín: Művelődési Ház, 101. terem

Február 14.

9:00 Vegyes vásár
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 16.

8:00 Bőrkabát vásár
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 24-25.

14:30 „Farsangoljunk együtt a Gyulai Várban”

Program

2012. február 24.

14.30 Jelmezest tárlatvezetés sétaszínházzal egybekötve Pete László és színi társulata közreműködésével
15.00 -16.00 Gasztronómiai bemutató (kolbász és pálinkakóstolás- a Vár Lovagtermében
15.30 – 16.00 Régizene kicsit másképp-barokk és reneszánsz zene a Vár borozójában
16.00 „Arcok és Álarcok ünnepi fényben” Hegedűs Tünde festőművész kiállításának megnyitója a Vár Borozójában A kiállítást megnyitja: Kónya István a Békés Megyei Közgyűlés elnöke
16.30 – 17.00 Régizene Együttes előadása a Vár borozójában

2012. február 25.

11.00 – 12.00 Farsangi Táncház a Vár Borozójában
11.00 – 16.00 Alkotóház a múzeumpedagógiai teremben a Bábika Játszóház közreműködésével (farsangi álarc, kiszebáb, bürökduda, lufi díszítés, bolondos korona)
11.00 – 16.00 Arcfestés a múzeumpedagógiai teremben
12.00 – Kemencében sült farangi fánk, forralt bor, tea, méz kóstolása a Vár lovagtermében
12.00 Kosztümös tárlatvezetés
13.00 a Maróti Hagyományőrző Egyesület

Középkori játszóháza a Várudvarban
13.00 – 14.00 Beszélgetés farsangi népszokásokról és a hozzá kapcsolódó népi kultúráról
A Vár Lovagtermében KÖZREMŰKÖDIK: János Hajnalka
14.00 -15.00 Folklórról másképp, hangszerbemutató a Lovagteremben, közreműködik: Patyi Zoltán
15.00 -15.45 Vidám népi jelenetek a Várban – Ady –Bay Diákszínpad előadásában
15.45 Téltemetés a Várudvarban Pete László és Társulata közreműködésével

Kiegészítő program

16.15 a Maróti Hagyományőrző Egyesület feuerhexen tűzzsonglőr csapatának
bemutatója a Várudvaron

Jegyinformáció a Művelődési Házban.

Amatőr művészeti csoportok a Művelődési Házban

Február 20., hétfő

10:00-12:00 Érdekvédelmi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, fsz. 5.terem

18:00-19:00 Zumba Fitness
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

20:00-22:00 Senior Társastánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 21., kedd

14:30-18:00 József Dezső Amatőr Szakkör
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 108.terem

17:30-20:00 Erkel Ferenc Vegyes Kar
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 101.terem

17:00-20:00 Székely Aladár Fotóklub összejövetele
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 105. terem

17:30-19:00 Jógatanfolyam
Helyszín: Művelődési Ház, 201. terem

16:00-19:30 Kezdő társastánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

19:30-21:00 Versenytánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 22., szerda

10:00-12:00 Érdekvédelmi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, fsz. 5.terem

14:00-16:30 Értelmiségi Nyugdíjas Klub
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 105. terem

16:00-18:00 Illés Panna Népdalkör
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 106. terem

17:00-19:00 Jógatanfolyam
Helyszín: Művelődési Ház, 201. terem

17:00-19:00 Rejtvényfejtő Klub
Helyszín: Művelődési Ház, 105.terem

18:00-19:00 Zumba Fitness
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 23., csütörtök

17:30-20:00 Erkel Ferenc Vegyes Kar
Helyszín: Művelődési Ház, I. em. 101.terem

17:00-19:00 Jógatanfolyam
Helyszín: Művelődési Ház, 201. terem

18:00-20:00 Agykontroll Klub
Helyszín: Művelődési Ház, I. em.108. terem

18:00-19:00 Kezdő társastánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

19:30-21:00 Versenytánc
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Február 24., péntek

16:30-20:30 Kerecsényi László Íjászegyesület
Helyszín: Művelődési Ház, B Épület

Egyéb

Február 21.

9:00 Vegyes vásár
Helyszín: Művelődési Ház, B épület

Nézze meg ezt is:

Újrakezdés a Lélek erejével

A járványhelyzet hozta elmélyülés, olvasás csendes percei új lendületet adtak. Ezt tapasztalták meg Kisteleken is. …