2025. március 20., csütörtök
FONTOS

Csetepaté Chioggiában

A Csetepaté Chioggiában a címe a Gyulai Várszínház utolsó bemutatójának, darabot a kecskeméti Katona József színházzal közösen mutatnak be. Utóbbi teátrum igazgatója, Cseke Péter örömét fejezte ki, hogy a közös mű ősztől Kecskeméten is látható lesz, és hogy az idei együttműködés a későbbi közös munka kezdete lehet.

{vsig}galeria/chioggia{/vsig}

A darab rendezője, Rusznyák Gábor Gyulán végezte középiskolai tanulmányait, és mint fogalmazott, szívesen nyúl Carlo Goldoni darabjaihoz. Azt mondta, közel áll hozzá a szerző gondolkodása a színházról.

A gyulai Kovács Vanda már többször is játszott a szülővárosában, most ismét színpadra lép, ezúttal Pasqua asszony szerepében láthatja a közönség.

Bővebben a videóból.

Nézze meg ezt is:

A média és a kommunikáció hatása a klímatudatosságra címmel rendeztek online konferenciát

  Gyula és testvérvárosai, Kovászna, Csíkszereda, Révkomárom, Nagybecskerek és Wagrowiec még 2023-ban nyújtott be egy …