2024. május 26., vasárnap
FONTOS

Nem szakad meg a barátság

 

A Finn-Magyar baráti társaság meghívására a néptáncfesztiválhoz is kapcsolódóan érkezett delegáció városunkba Finnországból. A kapcsolatnak már több évtizedes hagyománya van, így már életre szóló barátságok alakultak ki.

{vsig}galeria/finndelegacio{/vsig}

Nem kevesebb, mint ötvenkilenc éve járt először Magyarországon Antero Koski, aki még 1964-ben alakította meg Helsinkiben a Piroska néptánccsoportot, és személyesen koordinálta, irányította az együttes munkáját. Ők már többször jártak Magyarországon.

A mostani találkozás apropója a néptáncfesztivál mellett az volt, hogy Antero úr már régóta szervez fürdőtúrákat városunkba, de életkora miatt úgy érzi, ebben az évben ezt befejezi. A találkozás tehát egy köszönés, és egy elköszönés is egyben.

A finn delegáció egy hetet töltött városunkban, de már a jövő évi látogatás lehetőségén gondolkodnak.

Videó itt.

Nézze meg ezt is:

Könnyűzenei találkozót rendeztek a zeneiskolában

  A közelmúltban rendezték az első Békés Vármegyei Zeneiskolai Könnyűzenei Találkozót a gyulai zeneiskolában. A …