2024. április 25., csütörtök

Nagy eredményekre készül Szabó és Süli (VIDEO)

Két hete Tiszaújvárosban ugyan 2 perc felett futotta a 800 métert, de az időjárás erősen hátráltatta. Utána nem sokkal már 1:56-ra volt képes. Ez már csak azért is biztató, mert élete egyik nagy kihívása előtt áll, hiszen Azerbajdzsán fővárosában az Ifjúsági Olimpiára kvalifikálhatja magát.

Süli Richárd úgy vélekedett, ahhoz, hogy korosztályában a három legjobb európai között legyen, 1:53 körüli időre lesz szükség. Ez élete legjobbja lenne 800-on, de azt mondta, az utóbbi idők fejlődése után nem tartja lehetetlennek, hogy megcsinálja.

A gyulai klub másik versenyzője, Szabó Sándor hegyi futóversenyeken vett részt a közelmúltban. Ő az írottkői megmérettetésen első lett, majd Németországban ugyan “csak” ezüstérmet akasztottak a nyakába, ám itt legyőzte a német hegyifutó bajnokot.

Szabó Sándor célja, hogy győztesként fejezze be nemcsak a 10 állomásos sorozatot, hanem hogy megvédje tavaly megszerzett magyar bajnoki címét.