Gajda Róbert megyei kormánymegbízott elmondta, Békéscsabán 1989. óta működik telefonos lelkisegély szolgálat. Ezekhez a tavalyi évben 10.000 hívás érkezett be. Az esetek negyedénél a hívó fél élete valamilyen módon veszélyben volt.
Dr. Bodonovich Jenő, az NMHH Média-és Hírközlési biztosa a sajtótájékoztató utáni konferencián “Az öngyilkosságok médiatudósításainak adatkezelési problémáiról” tartott előadást.
Székely András, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok elnöke a Kárpát-medencei telefonosok Szövetségének megalakulásának a jelentőségéről beszélt. Ezzel a határon túli magyarok is segítségek kaphatnak.
Téglásy Kristóf, az EMMI ifjúsági osztályvezetője elmondta, a kormány kitűzött célja a családok és a fiatalok segítése, akár kábítószer problémákkal küzdőkről, vagy családon belüli erőszakról van szó.
A tavalyi évben országosan megközelítőleg 250.000 hívás érkezett a segélyvonalra, melyeknek több, mint a fele valódi “élet- és lélekmentő” segítségkérés volt. A lelki elsősegély telefonszolgáltatók legfőbb célja az öngyilkosság-megelőzés, a krízisintervenció és a mentálhigiénés prevenció.