2024. április 25., csütörtök

Termál – Orosháza 1-0 (VIDEO)

A Gyula már az első percektől többet tett a győzelemért, bár az első félidőben inkább a mezőnyjáték dominált, a csapatok előtt csak kevés nagyobb lehetőség adódott. A 22. percben Nagy szabadrúgása után Barna előtt csúszott el a labda. 6 perc múlva Ferenczi Nagy Bálint meglepő kifutásának köszönhetően került helyzetbe, de az orosházi játékos nem tudott élni a lehetőséggel. A 38. percben Wéber csúsztatott a kapu felé, a következő támadás végén Pászka durrantott mellé.

A szünet után egyre inkább látszott, hogy fáradnak az orosháziak, a Termál az idő múlásával érezhető fölénybe került. Az 50. percben Kovács beadására Burai érkezett, de Bordás hárított. 6 perc múlva Szélpál adott be jól, középen ismét Burai próbálkozhatott. Újabb öt perc múlva egy szöglet után ment mellé a labda, majd szinte a kirúgás után Pászka lőtt fölé egy szóló után. Két perc múlva Kovács Tamás vezette a labdát befelé, és ismét Pászka lőtt. A félidő közepén Nagy Gergely végezhetett el szögletet. Beadása Wébert találta meg, aki a kapuba helyezett, 1-0. A 68. percben Okos az orosházi védők gyűrűjében célozta meg a kaput. A hátralévő időben a Termál kevés teret engedett az ellenfélnek, igazán nagy lehetőség már nem is adódott egyik csapat előtt sem. A vége: Várfürdő-Gyulai Termál Fc- Orosháza 1-0.

A Termál következő mérkőzése a Dunaharaszti otthonában lesz, két hét múlva hazai pályán a SZEOL-t fogadják.