2024. április 16., kedd

Közel ezer diák a mezei futóversenyen (VIDEO)

Elrajtolt a lány negyedik korcsoport mezőnye a városi mezei futó versenyen, a Fehér-Körös duzzasztójánál. Nekik 1200 métert kellett teljesíteniük.

A tavaszi erőpróbán a legkisebbek 600, a végzős középiskolások pedig 1800, illetve 2400 métert teljesítettek.

A videó későbbi képei már a befutó pillanatait mutatják, az időt ugyan nem mérték, de Baka Szilvia komoly előnnyel győzött. Ő rendszeresen atletizál, májusban a 10 ezer méteres országos bajnokság egyik, 3000-es versenyszámán készül indulni.

Baka Szilvia nyert tehát, Szegedi Cintia lett a második, Anderlik Andrea pedig a harmadik.

A versenyen mind a hat korcsoport lány és fiú legjobbjait is elismerték, de az olimpiákhoz hasonlóan a részvétel volt a legfontosabb.

A tavaszi mezei futóverseny ugyan nem felmenő rendszerű, hiszen az országos megmérettetésekre ősszel kvalifikálhatják magukat a legjobbak, de a legfontosabb célt idén sikerült elérni, hiszen közel ezer fiatal sportolt, és kapott esélyt arra, hogy megszeresse a futást.