2021. október 19., kedd
FONTOS

Szívesen látnák Gyulán az orosz vendégeket

Különleges bemutatkozási lehetőséghez jutott a napokban Gyula. A várost képviselő delegáció a moszkvai Magyar Kulturális Intézetben orosz utazási irodák szakemberei előtt beszélhettek városunk értékeiről. A programot a Városok és Falvak Szövetsége szervezte.

Igen erős belföldi túlsúly jellemzi a fürdőváros idegenforgalmát, ugyanakkor már korábban megfogalmazták a külföldi nyitás fontosságát. Az eddigi kampányok elsősorban a szomszédos, határon túli területeket célozták meg, de a szakemberek szerint van fantázia Oroszországban is.

A visszajelzések szerint komoly utazási irodák érdeklődnek városunk, különösen gyógyvizünk iránt, de az is biztos, hogy sokat kell még tenni a kapcsolat elmélyítéséért. A Pető Prémium pontnak és a Gyulai Várfürdő gyógyászati szolgáltatásainak köszönhetően viszont megváltozhat ez a helyzet. Az oroszországi kapcsolatok kialakítását, az orosz piac elérését jelentősen megkönnyíti a december 18-tól induló Moszkva–Debrecen közvetlen repülőjárat.

Nézze meg ezt is:

Két programot tartottak csütörtök este a várszínházban

  Csütörtökön dupla programmal készültek a szervezők a várszínházba látogatók számára. Előbb a Nyisztor János …