2024. április 19., péntek

Gyulai sikereket hozott a hetedik Várfürdő Kupa

Szombaton nagy érdeklődés mellett rendezték meg a Várfürdő Kupa úszóversenyt Gyulán.

A megmérettetésen nagyszerűen szerepelt a gyulaiak kiválósága, Veres Laura, aki hét arany mellett egy ezüstérmet nyert. Ő ezt a versenyt inkább a felkészülés részének tekintette, hiszen hamarosan a felnőttek között versenyez majd a 2005-ös születésű tehetség.

A Várfürdő Kupa rangját jelzi, hogy a tágabb térség lényegében valamennyi jelentős klubja képviseltette magát Gyulán, így erős mezőny gyűlt össze.

A Széchy Tamás emlékére megrendezett Várfürdő Kupán a pontversenyt a Várfürdő csapata nyerte 605 egységgel. A második helyen a csabai Előre 505, a harmadikon a több településen működő Invictus 377 ponttal végzett. A gyulai úszók eredményességét jelzi, hogy a várfürdős tehetségek végül 29 arany, 30 ezüst és 25 bronzérmet szereztek.