2024. április 20., szombat

Szeged-Grosics Akadémia – SZEOL SC 1-2

A SZEOL-t fogadta vasárnap a Szeged-Grosics Akadémia az NB III. Közép csoportjának 14. fordulójában.
A találkozó mindkét együttes számára fontos volt, hiszen a tabella élén álló Szentlőrinc rendre gyűjti a pontokat a második Szeged-Grosics és a harmadik SZEOL előtt.
A városi rangadó egy gyászszünettel kezdődött. Vasárnap virradóra 73 éves korában elhunyt Szalai István, aki tíz éven át volt a szegedi csapat pályaedzője, majd vezetőedzőként egy éven át irányított az NB I-ben.
Az 58. percben megszerezte a vezetést a SZEOL. Kéri helyezett Péternek, aki nem hibázott. A 77. minutumban tovább növelte előnyét a SZEOL. Beretka passzát Pócs lőtte a kapura, melyet hárított Aleksic, de a kipattanót Ondrejó a kapuba juttatta.
A 87. percben Pászka szögletét követően az üresen hagyott Cigan mattolta a vendég kaput. A hármas sípszóig már nem változott az eredmény. Szeged-Grosics Akaédmia – SZEOL SC 1-2.
A Szeged-Grosics szombaton a Budapest Honvéd második csapata, november 25-én pedig a Makó ellen lép pályára. A csapat következő hazai mérkőzését 2019. március 3-án, a PMFC ellen játssza.