

Új szabályok léptek életbe november másodikától, a kormány hétfőtől a vendéglátásra és a szórakozóhelyekre is kiterjesztette a kötelező maszkhasználatot.
Az éttermek dolgozóira ez már jó ideje vonatkozik, ezentúl azonban a vendégek is kötelesek felvenni a védőmaszkot, ha éppen ebédelni, vacsorázni érkeznek. A maszkot csak az étel vagy ital elfogyasztásának idejére lehet levenni. A szigorításra azért volt szükség, mert a járvány második hullámának emelkedő szakasza zajlik, ez tapasztalható Békés megyében is.
A maszkot eddig a tömegközlekedési eszközökön, boltokban, üzletekben, mozikban, színházakban és sportrendezvényeken kellett viselni, hétfőtől ide tartoznak az éttermek is. November 2-tól így ez már szinte minden beltéri helyiségre vonatkozik.
A hétfői tapasztalatok azt mutatták, hogy a vendégek tájékozódva érkeztek az éttermekbe, és betartják az előírásokat.