2022. július 7., csütörtök
FONTOS

Díjazták Gyula legkiválóbb diákjait

Szerda délután a városházán köszöntötték a 2021/2022-es tanév tanulmányi, művészeti vagy szakmai versenyein legjobb eredményt elérő, Gyulán tanuló diákjait. Görgényi Ernő polgármester a versengés és a siker, illetve a versenyhelyzet kezelésének fontosságáról beszélt.

A városháza díszterme még úgy is megtelt, hogy csak a legkiemelkedőbb eredményeket elérő fiatalokat hívták meg. Az ünnepségen kiderült, alig van olyan terület, amelyen a Gyulán tanuló fiatalok ne lettek volna eredményesek.

A Gyulai Primissima Díjat Szalai Donát, a Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola és Gimnázium tanulója kapta meg.
Az OIáh György Országos Középiskolai Kémiaverseny országos döntőjében a 8. helyen, a IV. Herba Medica Országos Középiskolai Gyógyszerészeti Verseny országos döntőjében szintén a 8., a Mozaik Internetes Tanulmányi Versenyen biológia kategóriában az országos döntőn a 9., matematika kategóriában a 10. helyen végzett.
A XIII. Békés Megyei Középiskolai Matematikaversenyen megyei 4., a TEAMUP Biológiai, Kémiai, Biokémiai Versenyen országos 15., a Kontra József Országos Kémia Versenyen országos 18., a Fodor József Országos Biológia Versenyen országos 32., a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen megyei 1. helyezést ért el idén.
2021/2022. tanév KIVÁLÓ DIÁKOK ÁLTALÁNOS ISKOLÁK
Gyulai Implom József Általános Iskola
1. Nagy Noémi 2. c osztályos tanuló
 Bendegúz Nyelvész Verseny – országos 1. helyezett
Felkészítő tanár: Czikora Réka
 Matek Ász – országos 1. helyezett
Felkészítő tanár: Ökrös Márta
2. Nagy Balázs 5. a osztályos tanuló
 Bendegúz Nyelvész Verseny – országos 1. helyezett
Felkészítő tanár: dr. Jakabné Mocsári Éva
 MOZAIK Tanulmányi verseny Science – országos 3. helyezett
Felkészítő tanár: Varga Zsuzsanna
3. Gyenge Gergő 7. a osztályos tanuló
 Országos Szorobán verseny – országos 2. helyezett
Felkészítő tanárok: Szabó Beatrix, Dorcsinecz Jánosné
 Zrínyi Ilona Matematikaverseny – megyei csapat 1. helyezett, egyéni 3. helyezett
Felkészítő tanár: Gulyás Csaba
4. Godó Nándor 8. c osztályos tanuló
 Országos Szorobán verseny – országos 3. helyezett
Felkészítő tanárok: Szabó Beatrix, Dorcsinecz Jánosné
 Varga Tamás Matematikaverseny – megyei 1. helyezett
Felkészítő tanár: Gulyás Csaba
5. Szucsigán-Hadi Szabolcs és Nagy Balázs 5. a osztályos tanulók
 Német nemzetiségi nyelvi csapatverseny – országos 4. helyezettjei
 Nagy Balázs számos országos és megyei verseny díjazottja
 Szucsigán-Hadi Szabolcs (a német eredmény mellett) Simonyi Zsigmond Helyesíró
Verseny – megyei 4. helyezett
Felkészítő tanárok: Nagy Mária, dr. Jakabné Mocsári Éva
Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola
Tagintézménye
6. Kovács Dalma 8. a osztályos tanuló
 Bendegúz nyelvész verseny – megyei 1. helyezett, országos döntő 1. helyezett
 Szorobán verseny – területi 3. helyezett, országos döntő 1. helyezett
Felkészítő tanárok: Kovács Éva Tünde, Kiss Andrásné
7. Papp Benjámin 6. a osztályos tanuló
 Bendegúz nyelvész verseny – megyei 1. helyezett,
Felkészítő tanárok: Kovácsné Megyeri Anna Katalin
2
8. Hartmann Lilla, Nagy Melinda, Papp Benjámin 6. a osztályos tanulók
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – megyei 2. helyezettek
Felkészítő tanár: Kovácsné Megyei Anna Katalin
9. Nacsa Domán 8. a osztályos tanuló
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – megyei 6. helyezett,
 Kalmár László matematikaverseny – megyei 2. helyezett
Felkészítő tanárok: Kovács Éva Tünde, Szabadosné Bécsi Katalin
Gyulai Dürer Albert Általános Iskola
10. Balogh Anna, Sándor Nóra Andrea, Séllei Boglárka Éva 8. b osztályos tanulók
 XX. Életvitel verseny Országos Döntője – országos 2. helyezett
Felkészítő tanár: Kempfné Gácsi Erzsébet
11. Karácsony Anna Flóra 5. a osztályos tanuló
 Arany János Helyesírási Verseny – országos 5. helyezett
Felkészítő tanár: dr. Törökné Rábai Valéria
 Bendegúz Tudásbajnokság levelezős tanulmányi verseny – környezet – megyei 9.
helyezett
Felkészítő tanár: Kovácsné Orbán Éva
12. Szőke Damján 6. a osztályos tanuló
 Arany János Helyesírási Verseny – országos 6. helyezett
 Nyelvész Anyanyelvi tanulmányi verseny – megyei 1. helyezett
 Bendegúz Tudásbajnokság – magyar nyelv – megyei 4. helyezett
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – megyei 7. helyezett
Felkészítő tanár: Pál-Costin Boglárka Vanda
13. Komlósi Tamás 4. a osztályos tanuló
 Lotz János Szövegértési és Helyesírási Verseny – országos 12. helyezett
Felkészítő tanár: Petróczki Györgyi
 Bolyai Természettudományi Csapatverseny – országos 11. helyezett
Felkészítő tanár: dr. Gulyás Imréné
14. Bánfi András Balázs, Márkus Viktor, Varga Máté 8. a osztályos tanulók
 XXII. Technikaverseny – országos 1. helyezett
Felkészítő tanár: Kempfné Gácsi Erzsébet
Gyulai Dürer Albert Általános Iskola Bay Zoltán Általános Iskola Tagintézménye
15. Serfőző Balázs 7. a osztályos tanuló
 Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny – megyei 1. helyezett és
országos 21. helyezett
Felkészítő tanár: Megyesi Tibor
 TIT Körösök Vidéke Egyesület Levelező Történelem Verseny – megyei 2. helyezett
Felkészítő tanár: Pataky László Zoltán
3
16. Erdődi Gergő, 7. a osztályos tanuló
 Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny – megyei 3. helyezett
 Zrinyi Ilona Matematikaverseny – megyei 10. helyezett
Felkészítő tanár: dr. Tihanyiné Széles Ágnes
Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola
17. Kuti Janka klarinét hangszeres 4. évfolyamos tanuló
 Országos, minisztérium által támogatott, klarinét hangszeres verseny – 5. helyezett
 Felvételt nyert a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnáziumba
Felkészítő tanár: Kepenyes Pál
18. Cséffán László trombita hangszeres 8. évfolyamos tanuló
 Békés Megyei Trombitaverseny – kiemelt 1. díj,
 Békés Megyei Kamarazenei Találkozó – kiemelt arany fokozat
 Az elmúlt évben nyáron bekerült a Duna televízió által szervezett, Virtuózok V4+
című műsor televíziós válogató legjobb negyven versenyzője közé mintegy 1.400
jelentkező közül
Felkészítő tanár: Czirok Mihály
19. Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Továbbképző Együttese, néptánc
tanszak
Képviselik: Márk Anna és Horváth Péter István, Szabó Petra, Csomós Balázs
Tagjai: Balázs András, Balogh András, Baukó Bence, Boncza Csilla, Bonyhádi Júlia, Bujdosó Bernadett, Csomós Balázs, Czégény Anna Maja, Gyepes Ákos, Gyepes Levente, Hegedűs Kata, Horváth Péter István, Horváth Sára, Horváth-Ozsvár Örs, Kádár Hajnalka, Kovács Adél, Lendér Levente, Lipták-Galló Mihály, Majernik-Beke Pál, Márk Anna, Méhész Csanád, Nagy Kata, Nagyváradi Zsófia, Sándor Zsombor, Schriffert Zille, Szabó Petra, Szász Boglárka, Tasnádi Anna, Varga Lilla, Zsótér Adrián Ferenc
 VIII. Országos Néptánc Tanulmányi Verseny döntő – 6. helyezés
 Szegedi Országos Gyermek és Ifjúsági Táncfesztivál – arany minősítés
Felkészítő tanárok: Farkas Lilla, Szelezsán Rebeka Kozima, Hajdu István Gergely,
Horváth Péter, Kardos György, Harmati Patrik
N. Bălcescu Román Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium
20. Matei Bryana Anastasia 7. osztályos tanuló
 Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny – román nyelv és irodalom – 1.
helyezett
Felkészítő tanár: Stavaru Livia Simona
21. Stavaru Mara 8. osztályos tanuló
 Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny – román nyelv és irodalom – 2.
helyezett
Felkészítő tanár: Szöllősiné Kondoros Beáta
 A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Körösök Vidéke Egyesület által
megszervezett 16. TELC Megyei Angol Verseny – 5. helyezett
Felkészítő tanár: Temesváriné Ferenczi Ágnes
4
22. Jobbágy Boglárka 7. osztályos tanuló
 Proking Hungária Kft. által szervezett levelezős Országos Honismereti Tanulmányi
Verseny – országos 1. helyezett
Felkészítő tanár: Kozma László
 „Világjáró” földrajz levelezőverseny, egyéni kategória – országos 4. helyezett
Felkészítő tanár: Cserhátiné Gurzó Éva
23. Lonscsák Gergő 2. osztályos tanuló
 Zrínyi Ilona Matematikaverseny – megyei 1. helyezett, országosan a
középmezőnyben végzett
Felkészítő tanára: Kóráné Cséffán Tünde
Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola
24. Dávid Péter János 5. a osztályos tanuló
 Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny – Kárpát medencei 8.
helyezett
 Arany János magyarverseny – országos 3. helyezett
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – országos 6. helyezett
Felkészítő tanárok: Mári Zoltánné, Mészáros Andrea
25. Gyurkovics Attila Kristóf 5. a osztályos tanuló
 Arany János magyarverseny – országos 1. helyezett
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – országos 6. helyezett
Felkészítő tanárok: Mári Zoltánné, Mészáros Andrea
26. Bujdosó Zoé 5. a osztályos tanuló
 Arany János magyarverseny – országos 2. helyezett
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – országos 6. helyezett
Felkészítő pedagógusok: Mári Zoltánné, Mészáros Andrea
27. Fábián László, Kis Dominika, Kilvinger Barnabás, Majorovics Hanna Regina 4.
osztályos tanulók
 Bolyai Természettudományos csapatverseny – Hunnia-Dél 3. helyezett
Felkészítő tanár: Besenyei Krisztián
Magvető Református Általános Iskola és Óvoda
28. Poczik Lili 4. osztályos tanuló
 Zrínyi Ilona Matematikaverseny – megyei 5. helyezett
 Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny – megyei 3. helyezett
 Nyelvész helyesírási verseny – megyei I. helyezett, országos 1. helyezett
 Tudásbajnokság magyar nyelv versenye és matematika versenye – mindkettőn
megyei 1. helyezett
Felkészítő tanárok: Orojánné Kiss Csilla, Herdelóné Pelok Boglárka
5
29. Pocsay Levente Gábor 5. osztályos tanuló
 Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny – megyei 2. helyezett
 Zrínyi Ilona Matematikaverseny – megyei 7. helyezett
 Bolyai Matematika Csapatverseny – megyei 3. helyezett
Felkészítő tanár: Vizlendvay-Veres Krisztina
30. Borbély Fanni Krisztina, Geszner Sára, Hevesi Borka, Pataky Lídia Edit 7.
osztályos tanulók
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – megyei 1. helyezett
Felkészítő tanár: Csordás Katalin
31. Bondár Nikolett Ildikó, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja 8. osztályos
tanulók
 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – megyei 1. helyezett
Felkészítő tanár: Csordás Katalin
KÖZÉPISKOLÁK
Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium
32. Szabó Tímea 12. d osztályos tanuló
 OKTV – olasz nyelv – országos 13. helyezett
Felkészítő tanár: Oltean Florentina
33. Kovács Anna Sára 11. a osztályos tanuló
 „Édes anyanyelvünk” verseny – országos forduló, Sátoraljaújhely város plakett
(Kazinczy-éremmel azonos értékű, 1. helyezésnek felel meg)
Felkészítő tanár: dr. Farkasné Csató Katalin
34. Mohamed Karim Abdulrahman12. c osztályos tanuló
 OKTV – biológia – 48. helyezett
Felkészítő tanár: Papp Mónika
35. Győri Péter 12. d osztályos tanuló
 Országos Curie Kémia Emlékverseny levelezős forduló – 2. helyezett regionális
szinten, a területi döntőben szintén 2. helyezett
Felkészítő tanár: Szilágyi János
36. Gyalog Anna 10. a osztályos tanuló
 Kulturális programokon rendszeres szereplés: konferálás, narráció, szövegek
tolmácsolása
Szép Magyar Beszéd; Kazinczy Verseny – megyei 1. helyezett, országos
fordulóban Békés megye képviselője
Felkészítő tanár neve: Dávidné Marsi Gyöngyi
6
37. Serfőző Anna 12. d osztályos tanuló
 Tanulmányai alatt mindvégig pontos, precíz, megbízható diák
 Következetes előmenetel és példamutató szorgalom jellemzi
 Kitűnő tanuló 4 éven keresztül
 Több tantárgyból is tanulmányi verseny (Író-deák Vers és Novellaíró pályázat;
Országos Lóczy Lajos Földrajzverseny; OKTV történelem; OKTV földrajz; OKTV
olasz nyelv)
Felkészítő tanár neve: –
38. Huli Anita Zsófia 12. b osztályos tanuló
 Négy éven keresztül jeles tanulmányi eredmény
 Rendszeresen részt vett tanulmányi versenyeken
 Kollégista négy éven át, a kollégiumi élet meghatározó személyisége
Felkészítő tanár (tanárok) neve: –
N. Bălcescu Román Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium
39. Réthelyi Eszter 11. a osztályos tanuló
 OKTV román nyelv és irodalom – 1. helyezett
Felkészítő tanár: Machhourné Nikula Stella
40. Makovej Norbert 9. a osztályos tanuló
 Zrínyi Ilona Matematikaverseny – megyei 2. helyezett.
Felkészítő tanár: Kátay-Rokszin Mónika
 „Világjáró” országos földrajz levelezőverseny, egyéni kategória – 2. helyezett
Felkészítő tanár: Bordásné Szelezsán Márta
41. Pataki Milán 9. b osztályos tanuló
 „Világjáró” országos földrajz levelezőverseny egyéni kategória – 1. helyezett
Felkészítő tanár: Bordásné Szelezsán Márta
Karácsonyi János Katolikus Gimnázium
42. Szalai Donát, 12. b osztályos tanuló
 VIII. Oláh György Országos Középiskolai Kémiaverseny – országos döntő 8.
helyezett
 IV. Herba Medica Országos Középiskolai Gyógyszerészeti Verseny – országos
döntő 8. helyezett
 BME Alfa Matematikaverseny – országos döntőbe jutott (sajnos nem tudott részt
venni)
Felkészítő tanárok: Czigléczki-Rakusz Enikő, Révészné Japport Tünde, Bengery
Zsoltné
43. Mári Botond 9. b osztályos tanuló
 Zrínyi Ilona Matematikaverseny – megyei 4. helyezett
 Kitűnő tanuló több tantárgyi dicsérettel
Felkészítő tanár neve: Pallagi-Oláh Renáta
7
44. Takó Dorottya 9. b osztályos tanuló
 Simonyi Imre Kárpát-medencei regionális szavalóverseny – 1. helyezett
 Kitűnő tanuló, iskolai és egyéb rendezvények állandó szereplője
Felkészítő tanár neve: dr. Dávid Péter
45. Papp Renáta 10. b osztályos tanuló
 Kitűnő tanuló számos tantárgyi dicsérettel, iskolai DÖK elnöke, Gyula város
diákönkormányzatának aktív tagja
Göndöcs Benedek Katolikus Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
46. Kimpán Nikoletta 11. c osztályos pincér tanuló
 IX. Illéssy Gasztro Kupa, regisztrált országos szakmai verseny – pincér tanuló
kategória – aranyérem
 XV. Pelikán Kupa, regisztrált országos szakmai verseny – pincér tanuló kategória –
bronzérem
Felkészítő tanárok: Fröhner-Gyaraki Szilvia, Kubik Sándor, Szász András
47. Buruzs Bettina 11. c osztályos pincér tanuló
 IX. Illéssy Gasztro Kupa, regisztrált országos szakmai verseny – pincér tanuló
kategória – aranyérem
 XV. Pelikán Kupa, regisztrált országos szakmai verseny – pincér tanuló kategória –
bronzérem
Felkészítő tanárok: Fröhner-Gyaraki Szilvia, Kubik Sándor, Szász András
48. Szeleczki Andrea és Szeleczki Judit 9. b osztályos tanulók
 Hebe Kft. által szervezett „Szeresd a Földet!” országos természetvédelmi
projektverseny őszi és tavaszi forduló – először 3. helyezés, majd maximális
pontszámmal 1. helyezés
 A Szeged-Csanádi Egyházmegye szervezésében meghirdetett Bálint Sándor
Történelmi és Helytörténeti Emlékverseny, a 9–12. osztályos korcsoport – 2.
helyezés
 Kitűnő tanulmányi eredmény a tanévben
Felkészítő tanárok: Győrfi-Tóth Emese, Öcsödi László
Gyulai SZC Harruckern János Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
49. Sánta Szabolcs Ferenc 11. d osztályos tanuló
 Szakma Kiváló Tanulója Verseny – kőműves szakma – megyei 2. helyezett
Felkészítő tanár: Gábor Tamás
50. Pető Dániel 11. c osztályos tanuló
 Szakma Kiváló Tanulója Verseny – asztalos szakma – megyei 2. helyezett
Felkészítő tanár: Tóth Sándor
51. Borbély Elizabet 11. d osztályos tanuló
 Szakma Kiváló Tanulója Verseny – eladó szakma – megyei 2. helyezett
Felkészítő tanár: Seresné Balla Szilvia
8
2021/2022. tanév GYULAI PRIMISSIMA DÍJ
Szalai Donát, Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szalai Donát 12 éve a Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola és Gimnázium tanulója.
Tanulmányait minden évben példamutató magatartással, kimagasló szorgalommal, kitűnő tanulmányi eredménnyel és számos tantárgyi dicsérettel végezte. Donát a tanulmányai mellett sokat munkálkodott az osztály közösségi életében és az iskolai diákönkormányzatban is.
Az utóbbi évek legeredményesebb diákja volt, számos országos versenyen ért el szép eredményt matematika, kémia és biológia tantárgyakból, ezzel öregbítve iskolája, a Karácsonyi János Katolikus Gimnázium és városunk hírnevét. Az OIáh György Országos Középiskolai Kémiaverseny országos döntőjében a 8. helyen, a IV. Herba Medica Országos Középiskolai Gyógyszerészeti Verseny országos döntőjében szintén a 8., a Mozaik Internetes Tanulmányi Versenyen biológia kategóriában az országos döntőn a 9., matematika kategóriában a 10. helyen végzett. A XIII. Békés Megyei Középiskolai
Matematikaversenyen megyei 4., a TEAMUP Biológiai, Kémiai, Biokémiai Versenyen országos 15., a Kontra József Országos Kémia Versenyen országos 18., a Fodor József Országos Biológia Versenyen országos 32., a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen megyei 1. helyezést ért el idén.
Előrehozott emelt szintű kémia érettségi vizsgán és előrehozott középszintű angol érettségi vizsgán 5-ös érdemjegyet ért el, emellett rendelkezik latin alapfokú és angol középfokú, államilag elismert komplex nyelvvizsgával.
Korábbi és egyéb versenyei:
2020/21. tanév – 11. évfolyam
 Oláh György Országos Középiskolai Kémiaverseny – országos döntő 7. helyezett
 Curie Kémia Emlékverseny – területi döntő 8. helyezett
2019/20. tanév – 10. évfolyam
 III. Herba Medica Országos Középiskolai Gyógyszerészeti Verseny – országos 15.helyezett
 KSH Országos Statisztikai Verseny – országos döntő 6. helyezett
 Mozaik Internetes Tanulmányi Verseny – országos 6. helyezett (kémia kategória)
 Mozaik Internetes Tanulmányi Verseny – országos 9. helyezett (matematika kategória)
 Ifjú Természettudós Országos Verseny – országos döntő 2. helyezett
 BME Alfa Matematikaverseny – országos döntő 7. helyezett
2018/19. tanév – 9. évfolyam
 Mozaik Internetes Tanulmányi Verseny – országos 2. helyezett (kémia kategória)
 Mozaik Internetes Tanulmányi Verseny – országos 11. helyezett (fizika kategória)
 Mozaik Internetes Tanulmányi Verseny – országos 10. helyezett (matematika kategória)
 Ifjú Természettudós Országos Verseny – országos döntő 3. helyezett

Nézze meg ezt is:

Július elsejétől 20 százalékkal emelkedett a térítési díj a Gyulakonyhánál

  Módosították a legutóbbi képviselő-testületi ülésen a nevelési-oktatási intézményekben biztosított gyermekétkeztetésről és az ellátás igénybevételéért …