2022. szeptember 27., kedd
FONTOS

A kiváló sportolókat köszöntötték kedd délelőtt a Vigadóban

A 2021/22-es tanév diákolimpikonjait és a jó tanuló, kiváló sportolóit köszöntötték kedd délelőtt a gyulai Vigadóban. Az esemény nagy múltra tekint vissza, minden olyan diák részt vett rajta, aki az országos diákolimpiai döntőn szerepelt, és megszerezte az első nyolc helyezés valamelyikét. Idén összesen hat tanuló részesült a jó tanuló, kiváló sportoló díjazásban.
Kis Petra Sára futó tervei között szerepel, hogy szeretne kijutni az Olimpiára 800 méteren, de még előtte az Ifjúsági Európa Bajnokság és az Ifjúsági Olimpia vár rá, melyet Jeruzsálemben és Szlovákiában rendeznek meg.

Magyar Gergő 4 éves korában kezdett el sportolni, versenyszerűen úszott, megyei bajnoki címig jutott. 10 éves korában áttért a labdarúgásra, melyben azóta is aktív. Tanulmányait Budapesten szeretné majd folytatni.

Gyulán már hagyomány, hogy elismerik a jól tanuló diákokat, a művészet különböző ágaiban kiemelkedő eredményeket elérőket, valamint a kiváló sportolókat. Görgényi Ernő polgármester kiemelte, Gyulán, a kultúra magyar városában a sport is a kultúra szerves része.

Prohászkáné Nemes Szilvia főszervező elmondta, az iskoláknak el kellett küldeniük az általuk érdemesnek gondolt diák eredményeit a sport szaktanácsadó testületnek, és ők döntöttek arról, hogy kik azok a tanulók, akik érdemesek a jó tanuló, kiváló sportoló címre.

Az Országos Diákolimpiai Bajnokságon kimagasló eredményt elérő sportolók és felkészítő tanáraik oklevélben részesültek. A díjazottak teljes listáját weboldalunkon és közösségi felületeinken is megtekinthetik.

Jó tanulók, kiváló sportolók:

– Cseresznyés Petra( Magvető Református Általános Iskola és Óvoda ) úszás

-Magyar Gergő (Nicolae Bălcsescu Román Általános Iskola és Gimnázium ) futball

– Nacsa Domán, (Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye úszás

– Kis Petra Sára ( Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium) futás

– Kőfaragó Lara ( Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium ) futás

– Sosterics László (Az Esély Pedagógiai Központ EGYMI Pánczél Imre Tagintézménye) labdajátékok, atlétika, asztalitenisz, erőemelés

Országos Diákolimpiai Bajnokságokon kimagasló eredményeket elért sportolók:

Gyulai Implom József Általános Iskola:

Kovalovszki Zalán, Bogár Norbert

Egyéni és váltófutó pályabajnokság: 4X100 méteres váltófutás 3. helyezés

Fabisz Lili, Csukás Réka

Többpróba bajnokság: 5. helyezett csapat tagja

Bánhegyi Hanna

Többpróba bajnokság: 5. helyezett csapat tagja

Egyéni és váltófutó pályabajnokság: 4X100 méteres váltófutás 5. helyezés

Debreczeni Szabolcs, Kriszte Zsolt

Egyéni és váltófutó pályabajnokság: 4X1000 méteres váltófutás 7. helyezés

Seres Anna

Többpróba bajnokság: leány csapatverseny 5.hely

Többpróba bajnokság: 5. helyezett csapat tagja

Árpási Zoltán

Többpróba bajnokság: fiú csapatverseny 9.hely

Egyéni és váltófutó pályabajnokság: 4X100 méteres váltófutás 3. helyezés

Vörös Domokos, Bányai Mihály, Mészáros Ábel

Többpróba bajnokság: fiú csapatverseny 6. hely

Bagdi Barnabás, Domokos Arnold

Tenisz: I. kcs. A kategória 1. hely

Kiss Kevin

Tenisz: II. kcs. A kategória 2. hely

Csukás Réka

Tenisz: III. kcs. A kategória 3. hely

Kónya Dávid, Vári Ádám

Tenisz: III. kcs. B Kategória 8.hely

Freiberger Stella, Máté Nóra, Baracsi Boglárka, Puskás Adél, Szelei Nóra, Tóth Panna, Papp Anna

Országos Labdarúgó Diákolimpia Lány csapat IV. kcs. 2. hely

Felkészítő testnevelők: Kovács Katalin, Kovács Nóra, Czoldán Csilla, Oláh Ferenc

Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye:

Borbély Dominik, Fáskerti Máté, Horváth Mihály, Kállai Áron, Polgár Tamás, Sassano Alessandro, Szekerczés István Marcell, Váczi Zsolt

floorball unihoki: csapat I. korcsoport 4. hely

Sebestyén Mira Sára, Mátyás Hunor

Tenisz: csapat II. kcs „A” kategória 2. hely

Gazsó Bálint

Atlétika: IV. kcs. 4×100 m váltó csapat 3. hely

Fehér Máté

Atlétika IV. kcs. 4×1000 m váltó csapat 7. hely

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 3. hely, IV. kcs. csapat 3. hely

Nacsa Domán

Úszás: IV. kcs. 4×1000 m váltó csapat 7. hely, 100 m hát „A” kat. 6. hely, 50 m hát „A” kat. 4. hely, 100 m uszonyos gyors „A” kat. 4. hely

Zsittnyán Laura Hanna

Atlétika: IV. kcs. távolugrás egyéni 6. hely, IV. kcs. 4x100m-es váltó csapat 5. hely, IV. kcs. többpróba csapat 5. hely, IV. kcs. többpróba egyéni 1. hely

Kopányi Eszter

Atlétika: IV. kcs. 4x100m-es váltó csapat 5. hely

Kurta Alma Ilona

Labdarúgás: III-IV. kcs. 2. hely

Atlétika: IV. kcs. 4x100m-es váltó csapat 5. hely, IV. kcs. többpróba csapat 5. hely

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 1. hely, IV. kcs. csapat 1. hely

Sebestény Renáta

Labdarúgás: III-IV. kcs. 2. hely

Bogár Dániel

Atlétika: II. kcs. többpróba csapat 6. hely

Mócz Benett

Atlétika: II. kcs. többpróba csapat 6. hely

Resetár Szilárd

Atlétika: II. kcs. többpróba csapat 6. hely

Nagy Melinda

Atlétika: III. kcs. magasugrás egyéni 4. hely

Márk Amanda

Atlétika: III. kcs. 600 m futás egyéni 7. hely

Búzás Dávid Imre

Atlétika: III. kcs. 60m síkfutás egyéni 7. hely

Tamás Zita

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 1. hely, IV. kcs. csapat 1. hely

Hurguly Lola

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 4. hely

Hemdi Jázmin

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 3. hely, IV. kcs. csapat 1. hely

Rabi Panna

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 1. hely, IV. kcs. csapat 1. hely

Kovács Dalma

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 2. hely, IV. kcs. csapat 1. hely

Papp Bence

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 4. hely, IV. kcs. csapat 3. hely

Barcs Marcell

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 8. hely, IV. kcs. csapat 3. hely

Csikós-Nagy Noel

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 6. hely, IV. kcs. csapat 3. hely

Lenkefi Vilmos

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 4. hely, IV. kcs. csapat 3. hely

Pálfi Tamás

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 1. hely, IV. kcs. csapat 3. hely

Gyetvai Dzsesszika

Fekvenyomás: V. kcs. egyéni 1. hely

Pepó Tímea

Fekvenyomás: IV. kcs. egyéni 2.hely, csapat 1. hely

Wéber Dániel

FODISZ – úszás: 50 m mell egyéni 1. hely, 50 m szabad egyéni 1. hely

Felkészítő testnevelők: Bacsa Edina, Bondár Gábor, Pluhár János, Novákné Lukács Márta, Kertész Gyöngyi

Magvető Református Általános Iskola és Óvoda:

Sallai Dávid

Fekvenyomás: IV. kcs. fiú 66 kg-os súlycsoport 5. hely:

Molnár Luca, Hulik Roxy

Tenisz: III. kcs. leány „B” kategória 2. hely

Cseresznyés Petra

Úszás: IV. kcs, leány „A” kategória 50 m hát 3. hely, IV. kcs. leány „A” kategória 100 m hát 4. hely

Oroján Csilla

Uszonyosúszás: III. kcs. 50 m uszonyos pillangó „B” kategória: 1. hely, III. kcs. 50 m uszonyos gyors „B” kategória: 1. hely, III. kcs. 100 m uszonyos gyors „B kategória: 1. hely

Riskó Hanna

FODISZ – úszás: I.kcs. 50 m leány mell 1. hely, I.kcs. 50 m vegyes úszás: 1. hely

Alberti Tamás

FODISZ – úszás: II.kcs. fiú 50 m mell 1. hely, II.kcs. fiú 50 m vegyes 1. hely

Marton Anna Kata

FODISZ – úszás: II. kcs. leány 50 m mell 1. hely, II. kcs. leány 50 m vegyes: 1. hely

Felkészítő testnevelők: Dávid Szilvia, Fodor Judit, Nacsa Rita, Czirok Sándor

Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium:

Kotroczó Tamás

Fekvenyomás: 6. hely

Náfrádi Levente

Fekvenyomás: 2. hely

Pintér Péter

Fekvenyomás: 3. hely

Cseresznyés Zoltán

Úszás: A” kategória 50 m pillangó 7. hely, 50m gyors 9. hely

Vizslár Gvendolin

Atlétika: diszkoszvetés 6. hely, súlylökés 10. hely

Fekvenyomás: 1. hely

Felkészítő testnevelők: Puczkó Annamária, Vígh Balázs

Nicolae Bălcsescu Román Általános Iskola és Gimnázium

Kozma Orsolya

Tollaslabda: országos I. hely

Ottlakán János

Fekvenyomás: országos I. hely

Peres István és Netye Balázs

Tenisz országos V-VIII. hely

Felkészítő testnevelők: Rokszin Tibor, Jánk János

Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium

Abrudán Kitti Gabriella, Horváth Csenge, Szabó Dorina

Ügyességi CS.B.: Magasugrás csapat III. hely

Zielbauer Anna

Strandkézilabda: VIII. hely

Ügyességi CS.B.: Magasugrás csapat III. hely

Németh Csenge

Strandkézilabda Országos Diákolimpia Döntő VIII. hely

Ügyességi CS.B. Magasugrás csapat III. hely

Kis Petra Sára

Mezei futás: II. hely

Kutasi Bence

Tenisz: IV. hely

Vörös Barnabás

Tenisz: IV. hely

Beer Jázmin

Tenisz: I. hely

Zsurzsa Lilla

Tenisz: I. hely

Szamos Panna Eszter

Úszás: 50 m pillangó 3. hely, 100 m pillangó 4. hely,

Tóth Bernadett Éva

Úszás: 200 m gyors 2. hely, 100 m hát 5. hely

Havas Balázs

Úszás: 200 m gyors 5. hely, 100 m hát 7. hely

Boruzs Alexa, Juhász Panni, Horváth Réka, Horváth Dorina, Lénárt Zoé, Kovalovszki Jana

Strandkézilabda: 8. hely

Felkészítő testnevelők: Czoldánné Domokos Györgyi, Szendrei Imre, Forrás Imre, Hajdu Zoltán János

Esély Pedagógiai Központ EGYMI Pánczél Imre Tagintézménye:

FODISZ Diákolimpia

Sosterics Tamás

Asztalitenisz: 1. hely

Mezei futás: 2. hely

Sosterics László

Asztalitenisz: 2. hely

Mezei futás: 3. hely

Pintér Attila

Mezei futás: 1. hely

Csákó Róbert, Kiss Patrik, Sajtos Alexandra, Pintér Attila, Sosterics László, Sosterics Tamás

Zsinórlabda: 4.hely

Felkészítő pedagógus: Király László Attila

Csernovic Nóra Kata

Úszóverseny Országos Döntő:

mellúszás 1. hely, hátúszás 1. hely, gyorsúszás 2. hely, váltóúszás 2. hely

Nézze meg ezt is:

A közúthálózat állapotáról és munkaerőpiaci helyzetről is szó volt a legutóbbi megyegyűlésen

  A legutóbbi megyegyűlésen bemutatkozott Vörös Ferenc, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság új megbízott vezetője. A …