Két forradalmi tárlat
Alig harminc kilométernyire egymástól két helyszínen is az 1848-49-es szabadságharcunk egy-egy vezéralakjának emlékét idéző tárlatra látogathatunk. A szegedi Somogyi-könyvtár a 220 esztendeje született Kossuth Lajos amerikai emigrációjának ünnep- és hétköznapjait tárja a látogató elé a Vasváry-gyűjtemény relikviáival. Vasváry Ödön, a Szegedről elszármazott református lelkész amerikai működése során gyűjtötte össze a Kossuth száműzetésben töltött éveit megörökítő relikviákat és a Kossuth-kultusz tanúságait. A mórahalmi Ezer Év Parkja időszaki kiállításán Petőfi szelleme éled azon a tárlaton, amelyre az ország minden szögletéből érkeztek kiállítási tárgyak magángyűjtők és Petőfi-rajongók kollekciójából.
Líra és avantgárd
Nyolcvanötödik születésnapja alkalmából tárlat köszönti Zombori László festőművészt a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában. A szegedi piktúra meghatározó alakja – akárcsak az életben – képein is szűkszavú, a részletek szépségeit firtató lírikusnak mutatkozik. A gyulai Kohán Képtárban a hazai kortárs festészet élvonalbeli alkotóiról nyerhetünk enciklopédikus képet. A szentendrei iskola, a neoavantgárd és az absztrakt expresszionista törekvések legjavát felsorakoztató válogatásnak külön értéket kölcsönöz, hogy a Szilágyi András filozófus, művészeti író, költő magángyűjteményéből származó alkotások eddig még sohasem szerepeltek közönség előtt.
A remény kerámiái
Huszonötödik alkalommal került sor szeptemberben a Vásárhelyi Kerámia Szimpóziumra. A fazekas iparművészetéről, majolika- és porcelánipari hagyományairól híres városban több ország keramikusai adtak egymásnak találkozót, hogy szakmai eszmecserék és közös műhelymunka keretében osszák meg egymással tapasztalataikat. A programsorozat eszmeiségét ebben az esztendőben a reménység fogalomköre fejezte ki: a Vásárhelyre érkezett alkotók ebben a témakörben keresték a kifejezés új formáit és érvényes üzeneteit.
Jubilál a kisgrafika
Fennállásának hatvanadik évfordulóját ünnepli a Kisgrafika Barátok Köre a Somogyi-könyvtár kiállítóterében. A műfaj méltán népszerű, hiszen a kispénzű műkedvelő is hozzájuthat egy-egy képeslapnyi metszethez vagy nyomathoz, míg a magánkönyvtárakat képzőművészeti értékkel gazdagítja az ex libris műfaja. Szegeden nagy hagyományai vannak a kisgrafikának, hisz a műfaj olyan elődök nyomdokain halad, mint a világhírre szert tett Buday György, Dinnyés Ferenc, Vadász Endre, Kass János vagy éppen Kopasz Márta, és a grafikusként is jeleskedő díszlettervező, Varga Mátyás. Az évfordulós tárlat e kisméretű műfaj sokszínűségéről ad számot kortárs grafikusművészek alkotásainak tükrében.
Makói hangok
A nyárvégi hagyományoknak megfelelően ebben az évben is fúvószenekarok sereglettek össze a Maros-parti városban, hogy összemérjék tudásukat és kedvében járjanak e derűs műfaj híveinek. A 29. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál idei föllépői a Szerb Nemzeti Ifjúsági Fúvószenekar, ugyancsak Szerbiából a Nagybecskereki Fúvószenekar, a Csíkszentsimoni Fúvószenekar, a Tabi Fúvószenekar, a horvátországi Solini Fúvószenekar, valamint a házigazda Makói Magán Zeneiskola Koncert Fúvószenekara voltak.