A Gál Ferenc Egyetem is bemutatkozott
Óriási volt az érdeklődés a felsőoktatás legnagyobb seregszemléjén. A január 12–14. között megrendezett Educatio közel 200 intézménynek adott bemutatkozási lehetőséget. A Magyar Katolikus Egyház öt intézménye között jelen volt a Hungexpón a Gál Ferenc Egyetem is.
23. alkalommal rendezték meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. Központi helyet kaptak a kiállítótérben a katolikus intézmények, egymás szomszédságában mutatkozhatott be a létrejöttének 30. évfordulóját ünneplő Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Gál Ferenc Egyetem, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola.
A Gál Ferenc Egyetem standján Kovács Katalin oktatási igazgató fogadta Veres András püspököt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét, és mutatta be az egyetem képzési kínálatát. A négy karral működő dél-alföldi egyetemet vezetők, oktatók és nagy számban hallgatók is képviselték Budapesten. Az érdeklődők megismerhették az egyetem nyújtotta lehetőségeket: a gyulai központú Egészség- és Szociális Tudományi Kart, a békéscsabai Gazdasági Kart, a szegedi Teológiai Kart, valamint a szarvasi Pedagógiai Kart.
Kovács Katalin a Toronyirány kérdésre elmondta, fontosnak tartják, hogy megmutatkozzanak az országos seregszemlén, és népszerűsítsék intézményüket, megszólítva a látogatókat. Sokszínű képzési palettát tudnak bemutatni: tanítók, óvodapedagógusok, csecsemő- és kisgyermeknevelők, gazdasági-pénzügyi szakemberek és műszaki menedzserek, katekéta-lelkipásztori munkatársak, teológusok, hittanár–nevelőtanárok, pasztorális tanácsadás és szervezetfejlesztők, keresztény egyház- és művelődéstörténészek, ápolás – betegellátás – ápoló szakosok, egészségügyi szervezők és szociális munkások folytatják tanulmányaikat az intézményeikben. Hallgatóiknak kollégiumi ellátást tudnak biztosítani Békéscsabán és Szarvason, így nemcsak a Dél-Alföld a beiskolázási területük. Kisvárosi fekvésük és a szerényebb intézményméret személyre szabottabb figyelmet és szorosabb kapcsolatépítést tesz lehetővé – fogalmazta meg előnyüket az oktatási igazgató. Kovács Katalin azt is elmondta, az utóbbi években megnőtt – 65%-ra emelkedett – a levelezős hallgatók aránya.
– A pedagógus szakos hallgatókat már tanulmányaik alatt állással kínálják meg a köznevelési intézmények, így a levelezők aránya továbbra is nőni fog.
A négy kar közül emelt szintű érettségit csak a Szegedi Tudományegyetemmel együttműködésben kínált osztatlan hittanár–nevelőtanár–angol nyelv és kultúra tanára szakon kérnek, a többi karon az emelt szinttel érkező jelentkezőket jelentős többletponttal honorálják. Emellett plusz pontokkal kívánják támogatni a 2024-es felvételi eljárásban a munkatapasztalattal rendelkező diákokat – tájékoztatott a felvételiről az oktatási igazgató.
Jelenleg is több ösztöndíjas támogatást nyújtanak, de szeptembertől szeretnének még több pályázati lehetőséget megnyitni a hallgatók előtt. Így karonként egy-egy hallgató kap Intézményi ösztöndíjat és Vízkelety Miklós Hallgatói Ösztöndíjat, emellett a Teológiai Kar Glattfelder Gyula-ösztöndíjjal nyújt anyagi segítséget a hallgatóknak.
A Gál Ferenc Egyetem standján egész nap élénk volt az érdeklődés. A négy kar hallgatói megszólítják a középiskolásokat: „Mi a jövődre készítünk fel.”