

Nem volt mindig kegyes az időjárás a hétvégi Gyulai Virágok Fesztiváljához, de a gyakori eső ellenére végig nagy érdeklődés mellett zajlottak a programok, és az olykor hömpölygő tömeget elnézve a vásárosoknak sem lehetett okuk a panaszra.
Szinte valamennyi standnál folyamatos volt az érdeklődés, a látogatók a kaktuszokat is szép számmal vásárolták.
Nem annyira a virágja különleges a citrommuskátlinak, hanem sokkal inkább az illata, a növény levelét megdörzsölve ugyanis erős citromos illatot érezhetünk. Sotus Károlyné és társai elsősorban fűszernövényekkel érkeztek Gyulára.
A Gyulai Közüzemi Kft idén is a komposztlást népszerűsítette, a két nap alatt közel 10 mázsát osztottak ki ingyenesen az érdeklődőknek.
A két nap alatt a programokon idén is több ezren vettek részt.