Csütörtökön Látóút Gyulán elnevezésű szakmai tapasztalatcserére várták az ország közművelődési szakembereit, hogy megismerhessék a fürdővárosban működő jógyakorlatokat.
Az Almásy-kastély Stefániaszárnyában műhelybeszélgetéssel induló programot szakmai előadások követik, majd Gyula nevezetességeivel ismerkedhetnek meg a résztvevők.
Az Erkel Ferenc Művelődési Központ az országban az elsők között nyerte el 2021-ben a Magyar Közösségépítők Értékszövetsége Egyesület alapította Látópont címet. Csütörtökön az Almásy-kastély Stefánia szárnyában kezdődő program gyakorlati megvalósítására várták az ország közművelődési szakembereit.
Borsodban erős a kastélykultúra és számos turisztikai központ is található a térségben, fogalmazott Bódisné Bús Éva, a Nemzeti Művelődési Intézet Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei igazgatója. Elsődlegesen azért érkeztek Gyulára, hogy a gyakorlatban is megismerjék az itt folyó szakmai munkát.
A hagyomány, a kultúra, a történelmiség és a jelen modernitásának találkozása vonzotta Gyulára a Veszprém vármegyei Devecserről érkező szakembereket.
Az idén három alkalommal szerveznek szakmai találkozót a gyulai Látóút elnevezésű programban, fogalmazott Repisky Dániel ügyvezető. Ezekre elsősorban szakembereket várnak, de közművelődési területen tanuló diákok vagy települési közösségek is csatlakozhatnak. Az ügyvezető kiemelte, a Látóút programjában két területtel ismerkedhetnek meg az érdeklődők. Elsőként az alkotó közösségekkel történő együttműködés és kapcsolattartás, illetve a művelődési központ és a város turisztikai összekapcsolódása került a középpontba.
Két szempontból is öröm és büszkeség a Látóút programja, fogalmazott Kónya István alpolgármester. Egyfelől az ide látogató szakemberek megismerhetik a gyulai nevezetességeket, másfelől pedig a tanulási folyamat kölcsönös is.
A gyulai közművelődési szakmai program a kölcsönös tapasztalatcserére, egymás ötleteinek megismerésére és új megoldási lehetőségek keresésére épít, a gyakorlatban bemutatva a szakma csínját-bínját.