A 2024/2025-ös tanév szeptember 2-án, hétfőn kezdődik. A diákok számára jó hír lehet, hogy az őszi szünet 1 hetes, a téli pedig két hetes lesz. A tanítási napok száma a gimnázium, a szakgimnázium és a szakiskola kivételével valamennyi intézménytípusban száznyolcvanhárom.
Szabó Enikő, a Gyulai Ifjúsági Központ szakmai vezetője kiemelte, a nyári szünet utolsó hetén az óvodából az iskolapadba készülő leendő első osztályosok várják a legjobban a tanévkezdést. Ösztönzi őket, hogy új dolgokkal ismerkedhetnek meg, megtanulnak írni, olvasni, számolni. Szabó Enikő kiemelte, az iskolakezdést követően nem érdemes délutánonként túlterhelni a fiatalokat.
Szabó Enikő elmondta, vízválasztó a diákok számára, amikor felső tagozatosok, ötödikesek lesznek. Ekkor több tanulnivaló hárul rájuk, nem egyedi eset, hogy ilyenkor romlik a tanulmányi átlag. A következő vízválasztó életszakasz, amikor nyolcadikos lesz a diák. Az első félévben ugyanis már a felvételire készülnek.
Szabó Enikő kiemelte, a tanévkezdés előtti utolsó héten ajánlott úgy alakítani az alvási szokásokat, ahogy a következő héttől korábban kell kelni. Az egész családot érinti a tanévkezdés, hiszen nemcsak az otthoni, nyári szünet alatt kialakult helyzetek változnak meg, hanem a közlekedés is.
Szeptemberben a városi diákönkormányzat újra elkezdi munkáját. Emellett meghirdetik a kortárs segítő képzést hetedik, nyolcadik osztályos diákoknak. Október közepén pedig a már hagyományos továbbtanulási börzével várják a tanulókat.