2022 októberében adták át a Körös-Maros Biofarm világszínvonalú, modern istállóját.
A 3000 négyzetméteres, hazánkban egyedülálló épület az elmúlt időszakban hozta az elvárt eredményeket. Itt a tehenek számára magasabb szintű komfortot biztosítanak, az állatok ezt többlet tejtermeléssel hálálják meg. Itt zömmel Kanadából származó Holstein-fríz szarvasmarháik vannak. Ráki Zsolt kiemelte, a modern istállónak köszönhetően a hősokk, a hőstressz nem okoz gondot számukra. Mindent megtesznek annak érdekében, hogy az állatok jól érezzék magukat.
Ráki Zsolt kiemelte, a maguk szintjén védekeznek az ellen, hogy ne alakuljon ki a globális felmelegedés. Ennek érdekében 25 éve nem vegyszerezik a földeket, 13 éve pedig biogáz üzemben gyűjtik a trágyát, a metánt nem az ózonrétegbe engedik fel, hanem zöldáramot állítanak elő, az energiát megújuló energiaforrásokkal termelik. De ez nem elégséges ahhoz, hogy a meleg nyarakat elkerüljük. A modern technikával tudnak olyan körülményeket biztosítani az állatoknak, hogy elviselhetőbb legyen a hőség. A biofarm istállójában lényegesen kisebb a tejtermelés visszaesése, mint a 40-50 éves istállókban. Mintegy nyolc olyan komfortelemet építettek be, mely kizárólag azt a célt szolgálja, hogy az állatok kényelme, hőérzete jobb legyen. Többek között vízpermet és vízágy hűti az állatok testét. A 13 méteres belmagasság pedig hozzájárul az oxigéntermeléshez. Emellett az automatikus trágya eltávolító rendszer is azt szolgálja, hogy ne melegítse a teheneket a trágya, valamint egy automata takarmányfeltoló robotot is beszereztek.
A biofarm területén összesen 700 tehén és 800 növendék található. Az állomány fele az új, modern istállóban van. Itt a magasabb genetikájú, nagyobb értékű tehenek kapnak helyet.
Ráki Zsolt kiemelte, a Holstein-fríz egy önzsaroló fajta. Akkor is termeli a tejet, hogyha nem kapja meg a takarmányban azt a beltartalmat, ekkor az izomfehérjét bontja le. Az automata takarmányfeltolóval óránként stimulálják az étvágyat. Könnyen emészthető rostot kapnak, ebből szerzik az energiát. Ráki Zsolt kiemelte, az épületnek és a modern technológiának köszönhetően nem éri az állatokat hőstressz, így a normál körülmények között gondozott tehenekhez képest 25 százalékkal többet termelnek.