Egy évvel ezelőtt tették le az alapkövet, idén áprilisban bokrétaünnepet tartottak, szeptember első napján pedig átadták a Magvető Református Általános Iskola új tornatermét.
A vasárnap többszörös ünnep volt a gyulai református közösség történetében. A hálaadó istentisztelettel, a gyulai református oktatás újraindulásának harmincadik évfordulójával és a jelentős beruházás átadásával egybekötött alkalom egyben a 2024/25-ös tanév kezdetét is jelentette.
Közel négyszáz diák számára kezdődhet úgy a tanév, hogy minden feltétel adott a gyermekek testi-lelki fejlődéséhez. Nagyné Sullay Márta intézményvezető kiemelte, egy évvel ezelőtt elképzelhetetlen volt, hogy a 2024 szeptemberében már az új tornateremben sportolhatnak diákjaik.
A hálaadó istentiszteletet Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke tartotta. Beszédében felidézte a gyulai református oktatás harminc évvel ezelőtt megfogalmazott céljait; a gyülekezet segítségével megtartó közösséget formálni.
Baráth János református lelkipásztor kiemelte, az új tornaterem a kormány által kiírt, egyházi közfeladatellátási és közösség célú pályázaton nyert több mint kétmilliárd forint támogatásnak és az önerőnek köszönhetően jött létre.
Gyulán megvan a szülőknek az a szabadsága, hogy ha egyházi szellemben szeretnék a gyermeküket taníttatni, akkor lehetőségük van színvonalas, modern iskolaválasztásra is, mondta Görgényi Ernő polgármester.
A tanévnyitó nem valaminek a vége, hanem valaminek a kezdete. Különösen igaz ez Gyulán, amikor ilyen ünnepi alkalommal esik egybe az évkezdet, hangsúlyozta Fürjes Zoltán egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár. A gyulai intézményben minden körülmény adott ahhoz, hogy az itt nevelkedő gyermekek testi-lelki fejlődése biztosításával, felelősségteljes felnőttekké váljanak. Fürjes Zoltán kiemelte, legyen a 2024/25-ös tanév a hála éve.
A hálaadó istentisztelet után a résztvevők körbeölelték a templomot és az iskolát.
A tornaterem ünnepélyes átadása előtt Kovács József országgyűlési képviselő köszöntőjében felidézte a gyulai református egyházközség múltját és az 1804-ben indult gyulai református oktatás kezdeteit, egészen az 1948-as államosításig. Kovács József hangsúlyozta, harminc évvel ezelőtt indult újra a városban a református oktatás. Ennek koronája az új tornaterem létrejötte, ami 833 négyzetméter, szemben a korábbi 124 négyzetméteres térrel.
Az ünnepélyes szalagátvágást követően, Fekete Károly püspök és Fürjes Zoltán helyettes államtitkár kezdő rúgásával hivatalosan is megnyílt a magvetősök új sportlétesítménye.