2024. október 6., vasárnap
FONTOS

Cikluszáró testületi ülést tartottak Gyulán

Egyesével, minden jelenlévő képviselőtől elbúcsúzott Görgényi Ernő polgármester csütörtök kora délután, az elmúlt öt éves ciklust lezáró testületi ülésen.

Szalai György 18 év után vett búcsút a grémiumtól, ő nem is indult a legutóbbi választásokon, hasonlóan Ökrös Istvánhoz, aki három évtized után döntött úgy, hogy lezárja közéleti munkásságának ezt a fejezetét.

A polgármester értékelte is az elmúlt fél évtizedet, mely során több, leromló állagú épületet, például a Ladics-házat, a Százéves cukrászdát vagy éppen az Almásy-kastély Stefánia szárnyát sikerült felújítani, illetve a hetvenes évek vége után új üzem is épült a városban, a jelenleg 180 főt foglalkoztató Airbus.

Az ebben az összetételben utolsó ülés is interpellációkkal kezdődött, Vigné Fábián Diána a Budapest körút egy részén érezhető trágyaszag, Veres András egy Csabai úti kerékpártároló szükségessége és a zeneiskola környékén tapasztalható parkolási problémák miatt szólalt fel. Erre a helyzetre a jövő évi költségvetésben igyekeznek forrásokat találni.

A város első féléves gazdálkodásáról szóló napirend kapcsán elhangzott, 10 milliárd forint feletti kiadási és bevételi oldallal, valamint közel 750 milliós megtakarítással számolhatnak.

Ezután három tanácsnoki beszámolót hallgatott meg a testület, Ökrös István után Szalai György és Kiss Tamásné szólalt fel.

A tankerületi központ beszámolója kapcsán Görgényi Ernő polgármester az elmúlt időszak fontos előrelépésének nevezte, hogy a Pánczél Imre intézmény Békéscsabáról Gyulára került. Teleki-Szávai Krisztina részletes tájékoztatót adottak elmúlt időszak legfontosabb történéseiről. A Gyulai Szakképzési Centrum új főigazgatója, Pörneki Attila is bemutatkozott az ülésen. Makráné Gombkötő Zita, a városi fenntartású óvodák vezetője is beszámolt a testületnek, majd a város a Gyulasporttal kötött közszolgálati keretszerződést.

Alapítványi ügyek és kistérségi intézmény beszámolója után a hulladékkezeléssel foglalkozó DAREH Zrt következett. Elhangzott, a munkaszervezetet eddig biztosító Orosháza a jövőben várhatóan nem tudja ellátni ezt a feladatot, ezért Gyulát kérték meg erre, a város elfogadta a feladatot, de Szentes, Kaszaper és Békésszentandrás tiltakozott ez ellen.

Több emléktábla kihelyezése, vezetői jutalmak és egy jelentős, 450 millió forintos pályázat szerepelt még a napirenden. Ez utóbbi Szentpálfalva és Románváros területén korszerűsítené a belterületi csapadékvíz-elvezetést. A város öt éves szerződést kötött az óriáskereket működtető céggel.
 

 

Nézze meg ezt is:

Az 1944/45-ös eseményekkel foglalkoztak a levéltár konferenciáján

Idén az 1944-45-ös, Békés vármegyei eseményekről szólt a hagyományos őszi, levéltári konferencia, melyet az Almásy-kastély …