Egyesével, minden jelenlévő képviselőtől elbúcsúzott Görgényi Ernő polgármester csütörtök kora délután, az elmúlt öt éves ciklust lezáró testületi ülésen.
Szalai György 18 év után vett búcsút a grémiumtól, ő nem is indult a legutóbbi választásokon, hasonlóan Ökrös Istvánhoz, aki három évtized után döntött úgy, hogy lezárja közéleti munkásságának ezt a fejezetét.
A polgármester értékelte is az elmúlt fél évtizedet, mely során több, leromló állagú épületet, például a Ladics-házat, a Százéves cukrászdát vagy éppen az Almásy-kastély Stefánia szárnyát sikerült felújítani, illetve a hetvenes évek vége után új üzem is épült a városban, a jelenleg 180 főt foglalkoztató Airbus.
Az ebben az összetételben utolsó ülés is interpellációkkal kezdődött, Vigné Fábián Diána a Budapest körút egy részén érezhető trágyaszag, Veres András egy Csabai úti kerékpártároló szükségessége és a zeneiskola környékén tapasztalható parkolási problémák miatt szólalt fel. Erre a helyzetre a jövő évi költségvetésben igyekeznek forrásokat találni.
A város első féléves gazdálkodásáról szóló napirend kapcsán elhangzott, 10 milliárd forint feletti kiadási és bevételi oldallal, valamint közel 750 milliós megtakarítással számolhatnak.
Ezután három tanácsnoki beszámolót hallgatott meg a testület, Ökrös István után Szalai György és Kiss Tamásné szólalt fel.
A tankerületi központ beszámolója kapcsán Görgényi Ernő polgármester az elmúlt időszak fontos előrelépésének nevezte, hogy a Pánczél Imre intézmény Békéscsabáról Gyulára került. Teleki-Szávai Krisztina részletes tájékoztatót adottak elmúlt időszak legfontosabb történéseiről. A Gyulai Szakképzési Centrum új főigazgatója, Pörneki Attila is bemutatkozott az ülésen. Makráné Gombkötő Zita, a városi fenntartású óvodák vezetője is beszámolt a testületnek, majd a város a Gyulasporttal kötött közszolgálati keretszerződést.
Alapítványi ügyek és kistérségi intézmény beszámolója után a hulladékkezeléssel foglalkozó DAREH Zrt következett. Elhangzott, a munkaszervezetet eddig biztosító Orosháza a jövőben várhatóan nem tudja ellátni ezt a feladatot, ezért Gyulát kérték meg erre, a város elfogadta a feladatot, de Szentes, Kaszaper és Békésszentandrás tiltakozott ez ellen.
Több emléktábla kihelyezése, vezetői jutalmak és egy jelentős, 450 millió forintos pályázat szerepelt még a napirenden. Ez utóbbi Szentpálfalva és Románváros területén korszerűsítené a belterületi csapadékvíz-elvezetést. A város öt éves szerződést kötött az óriáskereket működtető céggel.