

A péntek délelőtti megnyitót követően délután a Máriás-házban folytatódott a gyulai németek betelepülésének 300. évfordulója alkalmából életrehívott programsorozat.
Itt Erdmann Gyula történész, a Békés Vármegyei Levéltár nyugalmazott igazgatójának könyvét mutatták be. “A gyulai németváros története” című kötetet korábban, idén májusban már bemutatták a városháza dísztermében. Erdmann Gyula munkája nemcsak küllemében mutatós, hanem tartalmát illetően is alapos, és kellő mélységű áttekintést ad.
A könyvbemutatót követően a “Nagyszüleink öröksége” című kiállítást nyitották meg a Máriás-ház udvarán. Szilágyi Sándor történész kiemelte, mielőtt a Máriás-ház megnyílt, rengeteg adomány érkezett a lakosoktól annak érdekében, hogy gazdagítsák a kiállítást. Nem mindent lehetett elhelyezni a kiállítótérben, ezért próbáltak alkalmat teremteni arra, hogy megmutassák azokat az egyéb adományokat, értékeket, melyeket nem lehet látni a mindennapokban.
Másnap szekeres felvonulás várta a megjelenteket a Szent József templomtól a városházáig. A felvonulás azt jelképezte, hogy a németek a Dunától szekerekkel jöttek Gyulára.
A felvonulókat Görgényi Ernő polgármester köszöntötte a városháza erkélyéről.
Hagyományos sváb táncot mutattak be a városháza előtt, majd ezt követően sváb bállal zárult a három napos programsorozat.