Szerdán a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából szervezett konferenciát a Gál Ferenc Egyetem gyulai kara a Pándy Kálmán tagkórházban.
A tudományos tanácsadás az egészség és társadalmi jóllét szolgálatában című tanácskozáson az egészség és szociális tudományterület aktuális eredményeiről kaphattak átfogó képet a résztvevők.
A Magyar Tudományos Akadémia megalapításának időpontját idézte fel a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Kara által szervezett, szerdai konferencián a tanácskozás házigazdája, Becsei László főigazgató főorvos. Történeti áttekintésében kiemelte, az 1999-es budapesti tudományos világkonferencián a magyarok kezdeményezték a tudomány világnapjának létrejöttét.
Vincze Gábor, a konferenciát szervező egyetemi kar dékánja köszöntőjében kiemelte, milyen események vezettek a Tudományos tanácsadás az egészség és társadalmi jóllét szolgálatában című ülés létrejöttéhez.
Bujdosó-Kurucsó Alexandra, a GFE gazdasági karának munkatársa, és a Debreceni Egyetem doktorandusz hallgatója előadásában arra kereste a választ, lehet-e sikerességről beszélni az egyszülős családok esetében.
A daganatos betegek kezelésében történt előrelépésekről tartott előadást Torday László, a Békés Vármegyei Központi Kórház centrumvezetője. A főorvos kiemelte, az onkológia tudományterületén egy csendes forradalomról lehet beszélni napjainkban.
A konferencia résztvevői a nap folyamán a balneoterápiás területi kutatások eredményeit is megismerhették.