A szerzővel a 3Témában a lélektani terület sajátosságairól beszélgettünk és arról, milyen hasznos tanácsokat fogalmaz meg a kötet szakembernek és szülőnek egyaránt.
Közel két évtized kutatásait foglalja össze Homoki Andrea nemrég megjelent írása a gyermeki lélek természetéről. A gyermek és ifjúsági reziliencia sajátosságai a magyar gyermekvédelmi gyakorlatban című írás a Gál Ferenc Egyetem gyulai karának tanszékvezetője tollából született, és néhány héttel ezelőtt jelent meg. A 3Témában Homoki Andrea elmondta, kutatóként gyakran szembesül azzal, hogy még a gyermekkel foglalkozó szakemberek sem feltétlenül vannak tisztában a reziliencia jelentésével. Nagyon nehezen fogható meg a pontos meghatározás, hiszen az egy rendszerben, elméleti keretben tevődik össze. A tanszékvezető hangsúlyozta, a reziliencia egyszerű fordításban rugalmasságot jelent. Az összetevőit tekintve egyszerű, hétköznapi tényezőkből áll.
A gyermeki reziliencia mérését nemzetközi szinten a tízéves életkorhoz rendelik, fogalmazott Homoki Andrea. Mindemellett kétségtelen, hogy jóval hamarabb kell elkezdeni egy gyermek rugalmas formálását. Ma egy új gyermekkor paradigmában gondolkozik a tudomány. Ez számos új feladat elé állítja a szülőket és a családokat.
Homoki Andrea új kötetét december 2-án Szegeden, a Gál Ferenc Egyetemen is bemutatják, ahol az érdeklődők részletesen is megismerhetik az írást.