Új program életre hívását jelentette be a szerda délelőtti, városházi sajtótájékoztatón Kónya István.
Gyula alpolgármestere a jövő keddi, I. Kerecsényi László Középiskolai Lövészverseny megszületésének körülményeit elevenítette fel. A gyulai lőtér egy olyan érték, melyet érdemes volna jobban kihasználni. Ehhez elő kell teremteni a forrásokat, és meg kell teremteni az igényt is, hogy legyenek használói a létesítménynek.
Kepenyes András, a Gyulai Tankerületi Központ irodavezetője a lövészet oktatásának régre nyúló történetéről beszélt, hangsúlyozva, a diákok hasznos ismereteket szerezhetnek.
Olyan ismeretek melyeknek az oktatásban is van szerepe.
Olyan ismeretek melyeknek az oktatásban is van szerepe.
Nagy Zoltán nyugalmazott ezredes, a MATASZ Békés Vármegyei Szervezetének elnöke a honvédelmi és a hazafias nevelés jelentőségét hangsúlyozta.
Az eseményen kiderült, hogy az érintett, öt gyulai középiskola egyaránt pozitívan fogadta a kezdeményezést, a beszámolók szerint mindenhol komoly érdeklődés mutatkozik a lövészet iránt nemcsak a diákok, hanem a tanárok részéről is.
Kónya István hangsúlyozta, a város célja az, hogy előbb-utóbb komolyabb, diákolimpiai versenynek tudjanak otthont adni, ehhez azonban fel kell újítani a lőteret.