Kedd este mutatták be a városi könyvtárban Homoki Andrea nemrég megjelent kötetét, A gyermek és ifjúsági reziliencia sajátosságai a magyar gyermekvédelmi gyakorlatban címmel. Az írás a Gál Ferenc Egyetem gyulai karának tanszékvezetője tollából született.
Szeged után Gyulán is bemutatták a Gál Ferenc Egyetem fürdővárosi karának oktatója, Homoki Andrea új könyvét. A kedd este a könyvtárban tartott eseményen a néhány ezelőtt megjelent, A gyermek és ifjúsági reziliencia sajátosságai a magyar gyermekvédelmi gyakorlatban című kötetet ismerhették meg a résztvevők. Pásztor Rita, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem adjunktusa végig követte a szerző munkáját az első gondolattól a könyv megjelenéséig. A szakmai közönség számára értékes és újszerű írásnak tartja a rezilienciát kutató könyvet, ami emellett rendkívül hasznos gyakorlati ismereteket is közvetít.
A könyv tanulmányai elsősorban szakembereknek és azoknak szólnak, akik valamilyen humán segítő pályára készülnek, fogalmazott Homoki Andrea. Kutatóként gyakran szembesül azzal, hogy a gyermekvédelemben dolgozók sem feltétlenül vannak tisztában a reziliencia jelentésével. Ebben és számos gyakorlati kérdésben kaphatnak útmutatást a szakemberek a szerkesztett kötetet olvasva. Homoki Andrea kiemelte, a szülők is találhatnak benne olyan információkat, amelyek a gyermeknevelés kapcsán fontosak lehetnek a sikeres felnőtté válás segítésében. A szerző lokálpatriótának vallja magát, az egyetemi éveit leszámítva, mindvégig Gyulán élt. Az, hogy az adventi időszakban, szülővárosában is bemutathatta a könyvét, különösen fontos számára.
A gyermeki lélek természetéről írt, közel két évtized kutatásait összefoglaló munkáról kaphattak átfogó képet a keddi könyvbemutató résztvevői.