

75 éves a gyulai táncegyüttes címmel nyílt kiállítás szombaton a művelődési központ emeletén. A tárlat több generáció emlékeit tárja az érdeklődők elé.
Bakucz Panni közreműködésével nyílt meg szombaton a 75 éves a gyulai táncegyüttes történelmét összefoglaló kiállítás a művelődési központban. A több generáció emlékeit felölelő tárlaton oklevelek, díjak és fényképek kalauzolták végig az érdeklődőket a legendás táncegyüttes múltján. Farkas Lilla, a Békés Vármegyei Néptáncosok Szövetsége egyesületi elnöke köszöntőjében egyszerre nevezte fiatalítónak, motiválónak és kissé fájdalmasnak is a kiállítást. A fiatal táncosok, ha végignézik a tablókat, a régi viseletek, a frizurák vagy egy-egy találkozó hangulata humort is tartogat. Az idősebbek nosztalgikus élményként élik meg a látottakat, emlékekkel és egy kicsit az elmúlás gondolatával. Farkas Lilla kiemelte, egy együttes útja megmutatja azt is, hogy milyen magának a néptáncos szakmának a változása.
1960 és 70 között tíz évig volt az együttes koreográfusa és művészeti vezetője Szigeti Zoltán. Akkor leginkább az erkeles diákok közül kerültek ki az együttes tagjai. Volt olyan koreográfia, amelyben kilencven táncos közreműködött. Szigeti Zoltán elmondta, elsősorban az alföldi táncokat dolgozták fel, egy évtized alatt összesen tizenhatot. Anyaggyűjtései során olyanoktól tanulhatott táncokat, akik még eredetiben ismerték azokat.
A gyulai néptáncegyüttes 75. jubileuma alkalmából nyílt kiállítás, majd az azt követő gálaműsor országosan is kiemelkedőnek számít, ahol generációk közvetítenek értékeket.