

Körültekintően kell használni az internetet, személyes adatokat, képeket nem szabad megosztani, hiszen az ott marad, vagy már más leöltheti azt.
A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának munkatársai többek között iskolai előadások során, DADA programban az internet veszélyeire felhívják a figyelmet. Beszélnek itt többek között azokról magatartási formákról, melyek szükségesek ahhoz, hogy ne váljunk áldozattá.
A fiatal felnőtteket, valamint a középkorúakat a hamis banki telefonhívások, szöveges üzenetben, e-mailben érkező adathalász linkek fenyegetik. Amennyiben egy banki ügyintéző hívja fel őket azzal, hogy valami probléma történt a bankkártyájával és meg kéne adni a bankszámlaszámát, a bankkártya adatait, azt semmiféleképpen ne tegyék meg. A banki ügyintézők ilyen adatokat ugyanis nem kérnek.
Bátkai Miklós kiemelte, amennyiben azt kérik, hogy egy fizetést könnyítő alkalmazást, programot telepítsünk a számítógépre, azt se tegyünk. Általában egy távoli asztal elérő alkalmazást szeretnek használni a csalók, melyek közül az egyik legismertebb az AnyDesk.
Bátkai Miklós kiemelte, az idősebb korosztály is egyre gyakrabban használja az internetet. Közösségi oldal esetében nem érdemes a profilt nyilvánossá tenni, elég, ha csak olyan emberek láthatják a bejegyzéseket, akik ismerősök. Nem érdemes olyan adatot sem megosztani, mely azt közvetíti többek között, hogy két hétig 1000 kilométerre vagyunk az otthonunktól.
Az idős korosztálynál jellemzőek az érzelmeket kihasználó csalások. Gyakori, hogy az új ismerőssel szorosabb kapcsolat alakul ki, és annak érdekében, hogy együtt tudjanak lenni, ezért az illető pénzt kér a hazaúthoz. Bátkai Miklós hangsúlyozta, idegen embereknek ne utaljunk semmilyen összeget.