2025. április 29., kedd
FONTOS

Közel 2300 kutya érkezett az idei Békéscsabai Nemzetközi Kutyakiállításra

Péntek reggel óta ismét kutyák lepték el a CsabaParkot.

A három napos esemény során közel 2300 négylábút mérettetnek meg a gazdáik. A hazai nevezők mellett érkeztek kutyák többek között Ausztriából, Csehországból, Finnországból, illetve az Egyesült Államokból is. A ceglédi Misti Annamária két kutyát hozott Békéscsabára. A családja több évtizede jár kiállításokra.

A Békéscsabai Ifjúsági és Sportkutyás Egyesület a 2023-ban elhunyt néhai elnöke, Bátonyi Gábor emléke előtt tiszteleg. Ő több, mint két évtizeden át mozgatórugója, meghatározó alakja volt a Békés vármegyei kutyás társadalomnak, illetve a Békéscsabai Ifjúsági és Sportkutyás Egyesületnek.

A szervező egyesület jelenlegi elnöke Fehér Bettina kiemelte, sok munkába került, hogy 15 országból érkezzenek versenyzők.

Valamennyi kutyafajtának van egy hivatalos, a kinológiai világszövetség által meghatározott szabványa. A leírásban a kutya orra hegyétől a farka végéig le van írva minden, ehhez igazodnak a bírálók.

A hazai küllembírók mellett többek között szerbiai és romániai szakember is mustrálja a négylábú kedvenceket a három nap során.

Takács Árpád, a Békés Vármegyei Kormányhivatal főispánja köszöntő beszédében kiemelte, emberi a békéscsabai nemzetközi kutyakiállítás, hiszen az emberről és a kutyáról szól, a köztük lévő kötődésről. Hangsúlyozta, van egy recept nélkül felirandó gyógyszer, ami az ember testi, lelki egészségére kiválóan hat. Ez a kutya, melyet kiegészít a mozgás.

A főispán kiemelte, jelentős társadalmi kérdés, hogyan lehet az állatokat, jelen esetben a kutyákat megfelelő felelősséggel és kötelességgel tartani, valamint dolgoztatni, hogyha erre van szükség.

A megnyitót követően “Társállattartás napjainkban – állategészségügy, állatvédelem” címmel tartottak konferenciát a Pálinkamúzeumban. Itt a jogszabályok mellett szó volt még olyan témákról is, mint az örökletes betegségek, a szívférgesség, valamint a veszettség.

Nézze meg ezt is:

A nyolcadikosok kampányáról szólt a Dürer nap

Látványos műsorral kampányolt a gyulai Dürer iskola két nyolcadikos osztálya a 2025-ös Dürer napon. Az …