

Csütörtök este, a városi könyvtárban tartott lakossági fórumon mutatták be az Élővíz-csatorna belvárosi szakaszának környezetrendezési terveit az ott élők számára.
A Szent László utcai Menyhárt híd és a Városház utcai Kapus híd rehabilitációjára vonatkozó pályázat benyújtásáról március végén születik döntés.
A tervek véglegesítése előtt tartottak csütörtök este lakossági fórumot az Élővíz-csatorna partjának környezetrendezése ügyében. A könyvtárba az érintett, Dózsa György utcai lakosokat hívták meg.
Dobay Péter családjával közel negyven éve él az utcában. Kerekesszékesként a tervezett környezetrendezés kapcsán számára a biztonságos közlekedés a legfontosabb.
Andaházy László korábban a Kossuth tér és a belváros, majd a képzeletbeli tengelyt lezáró Szent Miklós park tervezésében vállalt szerepet. A mostani projekt egy úgynevezett híd a Kossuth tér és a Szent Miklós park között, és egyben befejező lépése a belvárosi mag átépítésének, ami több mint tíz éve kezdődött.
Az Élővíz-csatorna zöld folyosóként javítja a város klímáját, gazdag élővilággal bír, ráadásul turisztikai útvonalként is szolgál, fogalmazott Görgényi Ernő. A parti járófelületek, illetőleg a hullámtérben lévő növényzet állapota miatt szükségessé vált mindennek a rehabilitációja. A polgármester hangsúlyozta, már évekkel ezelőtt elkészült az a koncepció, amely a Szent László utcától egészen a Bartók Béla és a K. Schriffert utcai hídig, az úgynevezett rabbiházig fejlesztené ezt az övezetet. A tervezés egyik fő szempontja volt, hogy jobban bekapcsolják az Élővíz-csatorna belvárosi szakaszát a város vérkeringésébe. Görgényi Ernő kiemelte, most van egy olyan pályázati kiírás, amely egy milliárd forintos keretösszeget biztosít ilyen célokra.
Az Élővíz-csatorna belvárosi szakaszának megújítását célzó pályázat beadásáról a képviselő-testület márciusi ülésén születhet döntés.