A kormányhivatal békéscsabai központjában tartott sajtótájékoztatón számoltak be arról az együttműködésről, mely révén közigazgatási ismereteket tanulhatnak a jövőben a békéscsabai, középiskolás fiatalok.
A kormányhivatal 2024-ben állapodott meg arról az Andrássy gimnáziummal, hogy a felmerülő igények miatt elindítanak egy ilyen tantárgyat. Ennek első lépése egy akkreditációs folyamat volt, most pedig a kormányhivatal szakemberei révén megkezdődik az oktatásban érintett pedagógusok képzése. Ez egy 60 órás, intenzív, elméleti és gyakorlati ismeretekre egyaránt fókuszáló kurzust jelent.
Szabó László, az Andrássy Gyula Gimnázium főigazgatója arról beszélt, diákjaik közül sokan választják a jogi pályát, 150-160 végzős közül általában 30-40 fiatal erre a pályára készül, így részükről is igényként jelentkezett, hogy korszerű ismereteket kapjanak e téren.
Az Andrássy gimnáziumban a következő tanévtől a 11-12. osztályos tanulók választhatják akár érettségi tantárgyként is a közigazgatási ismereteket.