

Szerda délelőtt átvágták a nemzetiszínű szalagot a kötegyáni idősek otthona előtt.
Az épület 90 millió forintos felújításon esett át, mely elsősorban az energetikai rendszer korszerűsítésére irányult. Az eseményen elhangzott, az intézmény 2003-ban nyitotta meg kapuit 23 emelt szintű férőhellyel.
Kovács József országgyűlési képviselő az elesettek ellátásának fontosságára hívta fel a figyelmet.
Kónya István, a Békés Vármegyei Önkormányzat területfejlesztési bizottságának elnöke a településfejlesztési programok jelentőségét hangsúlyozta. Kötegyánban az elmúlt időszakban 150 millió forint értékben valósítottak meg kisebb-nagyobb beruházásokat, és már a következőre készülnek.
Az idősek otthonában leszigetelték az épület födémzetét, új hőtermelő berendezést telepítettek, valamint kiépítettek egy 40 kilowattos napelemes rendszert. A szobák hőmérsékletét az idősek maguk szabályozhatják, a fenntartó önkormányzat pedig jelentős megtakarításra számíthat a korábban havi egymillió forintot is elérő gázszámlák esetében.