

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a XXIII. Fiatal Gyermekgyógyászok Konferenciáját Gyulán.
Görgényi Ernő polgármester köszöntő beszédében kiemelte, a konferencia turizmus fontos a városnak. Gyula az ország egyetlen olyan települése, amely nem vármegyeszékhely, mégis fontos vármegyei funkciókat lát el az egészségügyben és az igazságszolgáltatás területén.
Bereczki Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Gyermekklinikájának igazgatója kiemelte, az elmúlt időszakban sokat változott a gyermekgyógyászat. Hangsúlyozta, ne írjuk le a hazai gyermekgyógyászatot.
Becsei László, a Békés Vármegyei Központi Kórház főigazgató főorvosa kiemelte, 1846-ban kezdte meg működését a gyulai kórház, ezzel együtt kezdődött el a gyermekgyógyászati ellátás is. Becsei László kiemelte, jelenleg 15 szakorvos dolgozik az intézmény gyermekosztályán. 2024-ben öt rezidens érkezett az osztályra.
Havasi Katalin, a Magyar Gyermekorvos Társaság főtitkára kiemelte, a gyermekgyógyászat nemcsak egy terület a számos klinikai szakágak közül, hanem a legszebb hivatás. Egy olyan hivatás, ahol nemcsak szemeket, füleket, szíveket gyógyítanak, hanem holisztikus szemlélettel, szívvel és lélekkel egy kisgyermeket, aki a család szeme fénye.
Gárdos László, a Magyar Gyermekorvos Társaság korábbi elnöke hangsúlyozta, a gyermekgyógyászat jövője attól függ, hogy lesznek-e elkötelezett fiatalok.
Az eseményen több kategóriában is átadták a Veres Gábor-díjat, amellyel a fiatal gyermekgyógyászok gyakorlati és elméleti képzését, gyógyító-, illetve kutatómunkáját segítő kiemelkedő mentori tevékenységet ismerik el. Az eseményen mentordíjat vehetett át Dezsőfi-Gottl Antal, Reiter Éva, Rósa Ágnes és Papp Zsuzsanna Erzsébet.