

Több száz óvodás és iskolás látogatott el a gyulai mentőállomáson tartott csütörtöki nyílt napra.
A fiatalok a mentők munkája mellett megismerkedhettek az elsősegélynyújtás és az újraélesztés alapjaival is.
Több mint tíz éves hagyomány Gyulán, hogy a mentők napjához közeli időpontban, nyílt napon mutatják be a szervezet működését és a mentők munkáját. A program mindig nagy népszerűségnek örvend, így csütörtökön is több száz óvodás, általános és középiskolás diák látogatott el a gyulai mentőállomásra.
A Pánczél Imre EGYMI ötödikes diákja Oláh Hanna Larissza. Az autizmussal élő fiatal úgy gondolja, az első pánik után, éles helyzetben is lenne bátorsága az újraélesztéshez.
A nyílt napok célja a kezdetektől fogva az, hogy a fiataloknak bemutassák a mentőszervezet működését, az állomáson folyó munkát és az ott használt eszközöket, fogalmazott Schneider László mentőtiszt, a gyulai mentőállomás vezetője. Ugyanakkor az is fontos törekvés, hogy elűzzék a gyerekek félelmeit és vidáman ismerkedhessenek meg belülről egy mentőautóval. Az óvodás és általános iskolás korosztály mindig nagyon érdeklődő, a középiskolások viszont ritkán látogatnak el a programra. Schneider László elmondta, az sem titkolt céljuk, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok kedvet kapjanak a segítő hivatáshoz. A nyílt napon azt is megtudhatják a fiatalok, milyen végzettség kell, hogy a mentősök kötelékébe tartozzanak.
Az idén ősszel lesz százéves a szervezett mentés Gyulán, a centenáriumi ünnepségre nagyszabású programokkal készül a gyulai mentőállomás.