2024. április 26., péntek

Országos diákolimpiai labdarúgó döntő helyszíne volt Gyula

A hétvégén befejeződött a III. korcsoportos összevont labdajáték diákolimpia országos döntője Békés megyében. A négy sportágban – kézilabda, kosárlabda, röplabda, labdarúgás – három városban versengtek a fiatalok. A fiú labdarúgó országos döntőnek Gyula adott otthont.

Országos szinten közel 400 csapat nevezett. A döntőn 20 csapat volt jelen, minden megyegyőztes, illetve a rendezői jogon Békés megyéből 2 csapat. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tarpa csapata éppen a Mohács ellen vívott kiélezett küzdelmet.

A 20 csapat 4 csoportba volt besorolva, ott körmérkőzéseket játszottak. Az első és a második helyezett jutott be a legjobb nyolc közé, ahol egyenes kieséses rendszerben dőltek el a helyezések. A többi csapat is lejátszotta a helyosztókat, ők további két mérkőzésen döntötték el a 9-től a 20. helyezést.

A négynapos országos döntőt labdarúgó sportágban a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium nyerte. A gyulai katolikus iskola csapata az előkelő 5. helyen zárta a megmérettetést.

Útlezárás várható szombaton Gyula belvárosában

Futóverseny miatt útlezárásokra és forgalomterelésekre kell számítani 2024. április 27-én 10 óra és 14 óra …