2024. május 2., csütörtök

Bravúrdöntetlen és vereség a hétvégi futballmérleg

Bravúrszámba menő döntetlent ért el a feljutásért harcban lévő Zalaegerszeg otthonában a Szeged 2011-Grosics Akadémia.

A nagy iramú találkozón sokáig jól működött a vendég védelem, ám a 60. percben egy ártatlannak tűnő szituációban büntetőhöz jutott a ZTE, melyet értékesítettek is. A 83. percben Zelenyánszkit kiállították, így Obot révén a hajrában már emberhátrányban jött össze az egyenlítés. Klausz László csapata jelenleg a 10. helyen áll.

4-0-ás vereséget szenvedett az esélyesebb Budafok-Újbuda vendégeként a Várfürdő-Gyulai Termál FC. Szekeres Lajos együttese a 20. percig tartotta magát, a szünetben már két góllal vezetett a hazai gárda. A második félidőben még jobban kidomborodott a két csapat közötti különbség, így a vége 4-0 lett.

A Termál három fordulóval a vége előtt a 12. helyen áll.