2024. április 26., péntek

Aranyat ért Taután Dominik utolsó dobása az Ifjúsági Liga döntőn

Taután Dominik remek szezont tudhat maga mögött, korábbi híradásunkban a magyar Ifjúsági Atlétikai Bajnokság után számolt be a 2002-ben született sportoló az ott megszerzett bajnoki címéről.

Az elmúlt napokban újabb rangos versenyen vett részt, a budapesti Ifjúsági Liga döntőről ráadásul aranyéremmel térhetett haza. Nem volt kicsi a tét, hiszen már pénzdíjas döntőre érkezett Dominik, az első helyet megszerezve pedig egyesületének is anyagi támogatást szerzett. A fiatal súlylökő elmondta, nagy segítséget jelentett számára a versenyen, hogy családja is elkísérte őt.

Taután Dominik heti háromszor erősít konditeremben, heti háromszor pedig edzőjével, Annus Andorral készül a gyulai sportpályán. Legutóbbi versenyén egyéni csúcsát igaz nem dobta meg, de ezúttal is 17 méter feletti dobással állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A tanév kezdetével ezután diáksport versenyek várnak az Erkel-csúcstartó gyulai súlylökőre.

Útlezárás várható szombaton Gyula belvárosában

Futóverseny miatt útlezárásokra és forgalomterelésekre kell számítani 2024. április 27-én 10 óra és 14 óra …