2024. április 26., péntek

Körrepülő VK gyulai bronzzal

Még Dél-afrikai indulója is volt a 4. Carpathia Kupának, amely a körrepülő modellek világkupa-sorozatába kapcsolódott be. De érkezett versenyző Ukrajnából, Lengyelországból, Ausztriából és Hollandiából is.

Az olykor hatalmasnak mondható szél miatt volt, hogy szünetet kellett elrendelni. A BumacoFly, mint szervező klub, igaz nem túl nagy hagyományokra tekint vissza, de az elnök így is büszkén beszél az utánpótlás-nevelésről, hiszen a klub öt éves története alatt már Európa- és világbajnokot is adott az országnak. A mai világban azért is nagy szó, hogy Békés megye adhat otthont egy világkupa fordulónak, mert ez a sport az igen költségesek közé sorolható. A verseny team racing kategóriáját a Mohai-Staniak páros, míg a gyorsasági részt a lengyel Sobala Tomasz nyerte. A szervező BumacoFly csapat elnöke, Orvos Ferenc bronzérmet szerzett.