2021. május 13., csütörtök
FONTOS

Részletes rendezvények 2014. április 30. – 2014. május 25..

FIGYELEM! AZ IDŐJÁRÁSI VISZONYOKRA VALÓ TEKINTETTEL AZ ÁPRILIS 30-I NÖVENDÉKHANGVERSENY A ZENEISKOLÁBAN KERÜL MEGRENDEZÉSRE!

 

2014. április 30.

17.30 óra

 

A zeneiskola növendékhangversenye

Helyszín: Zeneiskola

  

 

2014. május 1.

 

Majális a Várkertben

 

11.00 óra Energy Dance Cool Hip-Hop Táncszínház bemutatója

11.30 – 12.0011.30 – 12.00 óra „Azok a csodás hangszerek” – Döge Csaba hangszerbemutatója 

12.00 -13.0012.00 -13.00 óra Táncdalok és táncslágerek

 

Közreműködik: Bíró Mariann – táncdalénekes 

Bíró Ferenc – hawaii gitár

 

13.00 – 14.0013.00 – 14.00 óra Pepe Manó bőröndmeséi

14.00 – 15.0014.00 – 15.00 óra Népzene a színpadon – Patyi Zoli és Zenekara

15.00 – 16.0015.00 – 16.00 óra „Jaj én úgy szeretem a strandot…!”- Kepenyes Pál és Döge Csaba vidám gyermekműsora

 

16.30 óra Kolibri Zenekar koncert

18.00 óra Pernahajder Campbell koncert

19.00 óra Sunset Strip koncert

20.30 óra Life of Rock koncert

Helyszín: Gyula, Várkert, 

  

Kiegészítő program

11.00 – 16.0011.00 – 16.00 óra A Vár Játék logikai játékai és kézműves foglalkozása

 

A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják.

Eső esetén a rendezvény elmarad.

 

 

2014. május 3.

19.00 óra

 

Én táncolnék veled… társastánc-bemutató és – oktatás

Közreműködik: Nyíri Lajos Táncsport Egyesület 

Tánctanár: Fáskerti Zsolt és Ocsovszki Eszter professzionális versenytáncosok 

Helyszín: Vigadó

  

 

2014. május 6.


17.30 óra

 

A zeneiskola növendékhangversenye

Helyszín: Göndöcs-kert – Zenepavilon 

 

 

2014. május 6.

 

Erkel-bérlet IV. előadása

Ron Aldrige: CSAK KÉTSZER VAGY FIATAL – vígjáték

(Fordította: Hamvai Kornél)

 

Szereplők:

HŰVÖSVÖLGYI ILDIKÓ, MIKÓ ISTVÁN Jászai Mari-díjas, NAGY GÁBOR, EGRI MÁRTA Jászai Mari-díjas, NYÍRŐ BEA, BOROS ZOLTÁN, TÉBI MÁRTA

 

Rendező: BODROGI GYULA Kossuth-díjas, kiváló és érdemes művész, Jászai Mari-díjas

Helyszín: Művelődési ház – színházterem

 

 

2014. május 7.

10.00 óra, 12.00 óra, 13.45 óra

 

Gyermekszínház-bérlet IV. előadása

Csukás István–Bergendy István: Süsü, a sárkány – zenés mesejáték a Fogi Színház előadásában

Helyszín: Művelődési ház – színházterem

 

 

2014. május 9.

17.00 óra

 

„Egy vándor vallomásai” 

Vizuális reflexiók

Képek és szobrok

Mátyás András szobrászművész kiállítás megnyitója

A kiállítást megnyitja:

 

A kiállítás megtekinthető: 2014. május 8–30.

Helyszín: Erkel Ferenc Művelődési Központ földszinti galériája

(Gyula, Béke sgt. 35.)

 

 

2014. május 10.

20.00 óra

 

Táncház

Zenél: Ludas Zenekar

Táncházvezető: Horváth Péter néptáncpedagógus

A rendezvény kísérő programja: népi játszóház.

Helyszín: Vigadó

  

 

2014. május 11.

10.00 óra

 

Gyulai Virágok Vasárnapja

 

10.00 óra Megnyitó

 

A rendezvényt megnyitja: dr. Görgényi Ernő polgármester

 

10.10 óra Zenés vásárköszöntő – MH 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar műsora

 

11.00 óra Tavaszi kavalkád –

Harruckern Táncműhely műsora

Gyula Város Egyesített Óvodája Tagintézményeinek műsora:

– Törökzugi Óvoda, Béke Sugárúti Óvoda, Gyulavári Óvoda

Nicolae Balcescu Román Általános Iskola alsó tagozatos diákjainak műsora

Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola gyermekkórusa

Gyulai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tagintézményeinek műsora:

– 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Lila Színpada

– Implom József Általános Iskola 1.a osztály

– Dürer Albert Általános Iskola 2.b osztály

– Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola társastánc tanszakos diákjainak műsora

– Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tanszakos diákjainak műsora

 

13.30 óra Energy Dance Cool Táncszínház műsora

 

14.00 óra Helyi virágkertészek újdonságai

 

14. 45 óra Díjátadás a legszebb standnak

 

15.00 óra Garden Party zenekar műsora

A szervezők a műsorváltozás jogát fenntartják!

Helyszín: Kossuth tér

 

 

2014. május 13.

17.30 óra

 

Kamarazenekari főpróba 

Helyszín: Göndöcs-kert – Zenepavilon

 

 

2014. május 17.

9.30-12.00 óra

 

Paraván-karaván kreatív szakkör 5–9 éves korú gyerekek részére

A piros tulipán című bábjáték feldolgozása. 

Bábkészítés. Népi játékok. 

Foglalkozásvezető: Nagy Aranka és Szabó Judit

Részvételi díj: 400 Ft

Helyszín: Gyulai vár – múzeumpedagógiai terem

 

 

2014. május 18.

19.00 óra

 

„Vágtató Hangok” – Benedekfi István zongoraművész és Benedekfi Zoltán hegedűművész koncertje

Helyszín: Belvárosi katolikus templom

 

 

2014. május 23.

20.00 óra

 

Swing a lelke mindennek. A Gyulai Royal Dixieland Band és a Gyulai Big Band közös koncertje

Jegyek vásárolhatók elővételben a művelődési házban és a rendezvény napján a helyszínen 19.00 órától. 

Helyszín: Vigadó

 

 

2014. május 22.

17.00 óra

Gyulai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tánc tanszakának évzáró bemutatója

Helyszín: Művelődési ház színházterme

 

 

2014. május 24.

10.00 óra Magvető Református Általános Iskola Gálaműsora

Helyszín: Művelődési ház színházterme

 

 

2014. május 24–25.

 

Göndöcs-kerti parti

 

2014. május 24. szombat

 

17.00 óra Séta a Göndöcs-kertben Csorvás Város Fúvószenekara és Mazsorett- csoportja kíséretében

Játszóház a Békés Megyei Népművészeti Egyesület közreműködésével

 

18.00 óra Kohán Képtár ünnepélyes megnyitója

Beszédet mond: dr. Görgényi Ernő polgármester

A kiállítást megnyitja: Ibos Éva művészettörténész

Közreműködik a Gyulai Vonósnégyes

Helyszín: Kohán Képtár

 

19.00 óra Wurlitzer Band műsora

 

20.30 óra Göndöcs-kert ünnepélyes átadása

Beszédet mond: dr. Kovács József országgyűlési képviselő, dr. Görgényi Ernő Gyula város polgármestere, Gajda Róbert Gyula város alpolgármestere

 

20.45 óra Dumaszínház – Badár Sándor műsora

 

21.30 óra „Színpad az életem” – Keresztes Ildikó jubileumi koncertje

Vendég: Balázs Fecó és egy meglepetés vendég

Kb. 24.00 óra Tűzijáték

  

 

2014. május 25. vasárnap

 

Városi Gyermeknap

 

11.00 óra Vagabanda gólyalábasainak közönségcsalogató vásári attrakciója

Játszóház a Békés Megyei Népművészeti Egyesület közreműködésével

 

11.00 óra „Ahol a madár se jár…”Agócs Gergely mesemondó műsora

 

11.00 óra Játékos sportversenyek gyermekek részére

 

11.00 óra „A legboldogabb napom” – rajzverseny gyermekek részére

 

12.00 óra Bodrogközi Rita interaktív, vidám gyermekműsora sok ajándékkal

 

13.00 óra Kerékpáros ügyességi verseny a Gyulai Rendőrkapitányság közreműködésével

 

13.00 óra Herbály András bűvész-illuzionista Warlock Magic Show zenés, színpadi manipulációja

 

13.45 óra Mesesarok Tóth Katával a Zenepavilonban

 

14.15 óra Óriáscirkusz – Vagabanda gólyalábasok műsora

 

15.00 óra LemonLime koncert

 

15.30 óra Rajzverseny és a sportrendezvények eredményhirdetése

 

16.00 óra Az ördögfióka és a tündér – Malek Andrea és Korpás Éva lemezbemutató koncertje

 

17.15 óra Gyermeknapi meglepetés: Óriástorta-osztás

A rendezvény ideje alatt a gyermeknapra meghirdetett rajzpályázatra érkező alkotásokból látható kiállítás a Vigadóban.

 

A két nap során közreműködnek a Békés Megyei Népművészeti Egyesület tagjai népművészeti vásárral, mesterségbemutatóval és játszóházzal. 

Továbbá: rendőrségi járművek bemutatója, illetve rendőrjárőrök felszereléseinek bemutatása

Vasárnap arcfestés a Helen Doron Nyelviskolával

Nézze meg ezt is:

Megrendezik idén a Körösvölgyi Sokadalmat

A videóban látható felvételek még a korábbi években készültek a gyulai várkertben, tavaly ugyanis a …