Több tényezőnek köszönhető, hogy a tervekhez képest sokkal jobban teljesített az év első kilenc hónapjában a Gyulai Várfürdő – fogalmazott Kun Miklós.
Az egyik a jó időjárás, a másik az a turisztikai komplexitás, amit a város nyújt, és így újabb és újabb vendégeket tud megszólítani. A vendégkör kétharmada visszatérő, de idén nagyobb számban érkeztek olyanok is Gyulára, akik korábban még nem. Az ügyvezető hangsúlyozta, 2022-ben egyértelműen látszik, hogy az emberek költési hajlandósága lényegesen alacsonyabb volt, mint tavaly.
Kun Miklós kiemelte, érezhető, hogy a romániai vendégkör változatlanul keresi Gyulát. Emellett a Gyulai Várfürdő segítségére van az, hogy a környező nagy fürdővárosok létesítményei bezártak, vagy szűkítették a szolgáltatási palettájukat. Ez a vendégkör azokban a fürdőkben koncentrálódik, melyek még a jelenlegi nehéz időszakban is működnek.
Kun Miklós kiemelte, stratégiai fókuszuk átkerült a takarékosságra és az energiahatékony működésre. Ennek érdekében számos olyan lépést terveznek a közeljövőben, ami hosszú távon fogja befolyásolni a fürdő költséghatékonyságát. Az október és május közötti időszakban az 50 méteres versenyuszoda üzemeltetését leállítják, mivel a létesítményt gázzal fűtik. Emellett hozzálátnak a 4-es termálkút újbóli beüzemeléséhez, és vizének a várfürdőbe történő ismételt bevezetéséhez. Ennek megvalósítása során a meglévő mintegy 2,7 km hosszúságú bekötővezetéket átépítik, valamint egy új hőközpontot és gáztalanítónak is helyet adó fogadó-tározó aknát alakítanak ki. Cél, hogy a jövőben lehetőleg földgáz felhasználása nélkül biztosítsák a várfürdő működését.
Az 5-ös kút vezetékének cseréjét tervezik egy szakaszon, ezáltal biztosítva a téli üzemelés biztonságát, a megfelelő hőfokot és a nagyobb vízmennyiséget.
A fürdő éves elektromos áramfogyasztása 4,4 gigawatt. A létesítményen található 50 kW-os napelemrendszer ennek a másfél százalékát sem biztosítja. Korábbi felmérések alapján ez 350-400 kW-ra bővíthető. Egy ilyen rendszerrel az éves energiafogyasztás akár 10 százalékát is fedezni tudják.
A tervek között szerepel januártól a főépület átalakítása is. Ennek egyik része, hogy a reumatológia épülete újra visszakerül a fürdőhöz. A jelenlegi masszázs helyek átkerülnek ebbe az épületbe, a helyükre pedig új öltözők kerülnek. Az elsődleges cél az, hogy a favázas épületben megtalálható minden funkció átkerüljön a főépületbe.
A tervek között szerepel a kupolás wellness átalakítása egy szauna-wellness parkká, melynek munkálatai 2023 őszén kezdődhetnek.