2024. április 26., péntek

Orosz győzelemmel zárult a Gyula Open nemzetközi tenisztorna

Véget ért vasárnap a 25 ezer összdíjazású nemzetközi tenisztorna Gyulán.

Az egyéni döntőbe az orosz Jevgenyij Tyurnyev és a svéd Markus Eriksson küzdött meg az elsőségért. Az orosz teniszező kezdte jobban az összecsapást, hiszen rögtön elvette ellenfele adogatását. Saját játékát hozva hamar megszerezte a 2:0-ás vezetést. Az első szettet végül ő nyerte 6:3-ra.

A második szett 2:1-es állásig szoros volt, viszont ezt követően rögtön két játékot hozott svéd ellenfelén az orosz, így 4:1-re módosult az állás. A következő időszakban a svéd játékos erőre kapott, de az eredmény 1 óra 12 perc játékot követően, az első szetthez hasonlóan végül 6:3 lett.

Az orosz teniszező a két szett alatt összesen 6 ászt ütött, valamint 100%-ban megnyerte az adogatásait.

Az egy hetes Gyula Open szervezőit és játékosait megtréfálták az időjárási viszonyok, de így is időben sikerült minden mérkőzést befejezni.

Az egyéni döntőt követően rendezték meg a páros finálét, ahol magyar siker született a Borsos Gábor, Marozsán Fábián duó révén.